projekt | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Rozpoczęcie grantu badawczego Horyzont Europa PLAN-B na Wydziale Architektury PG

Plan-B-consortium_group

Z radością informujemy, że Wydział Architektury (WA) Politechniki Gdańskiej rozpoczął realizację prestiżowego grantu badawczego finansowanego w ramach programu UE-HORIZONT, o nazwie PLAN-B (Droga ku zaadresowaniu negatywnego wpływu zanieczyszczenia światłem sztucznym i hałasem na lądową różnorodność biologiczną i ekosystemy).

Tagi

Rozpoczęcie Międzynarodowego Projektu ENACT 15mC

ENACT 15mC grafika

Miło nam poinformować, że Politechnika Gdańska dołączyła do międzynarodowego projektu ENACT 15mC, który ma na celu kształtowanie sąsiedztw i współkreowanie prosperujących wspólnot lokalnych w kontekście miasta 15-minutowego. Projekt skupia się na stworzeniu przestrzeni pieszych w ramach obszarów transformacji miejskiej, a nasze działania będą koncentrować się na obszarze Młodego Miasta w Gdańsku.

Tagi

Grupa badawcza SUP&ER - Badanie efektywności energetycznej miast i wydajności słonecznej

aurum
Bardzo miło jest nam poinformować, że w III edycji programu Aurum Supporting International Research Team Building projekt przygotowany przez zespół z Wydziału Architektury prowadzony pod kierownictwem dr hab. inż. arch. Justyna Martyniuk-Pęczek uzyskał dofinansowanie i uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu wszystkich zgłoszonych projektów.

W wyniku uzyskania grantu postawnie grupa badawcza - SUP&ER - Badanie efektywności energetycznej miast i wydajności słonecznej (Research group - SUP&ER - Solar Urban Performance and EneRgy efficiecy). Celem projektu jest utworzenie nowej grupy badawczej i połącznie zespołów badawczych z dwóch kontynentów Europy i Ameryki Południowej.

Tagi

Centrum kompetencji morskiej energetyki wiatrowej w Rumi

Prezentacja prac studenckich

W dniu 18.06.2021 w Centrum Integracji Społecznej w Rumi odbyła się prezentacja prac semestralnych zrealizowanych przez studentów I semestru studiów magisterskich kierunku Architektura w ramach przedmiotu Projektowanie architektoniczno-urbanistyczne. Prowadzącymi zajęcia byli przedstawiciele Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego (prof. Karolina Krośnicka i Tomasz Rozwadowski) oraz Katedry Projektowania Środowiskowego (prof. Katarzyna Zielonko-Jung, mgr inż. arch. Alicja Karaś i Ziemowit Belter).

Wystawa pokonkursowa

Wizualizacje Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku

Zapraszamy Państwa na wirtualną wystawę pokonkursową zorganizowaną po konkursie studenckim Koncepcja przebudowy strefy wejściowej Zespołu Szkół Łączności. Konkurs został zrealizowany w ramach zajęć Projekt architektoniczny – adaptacja na sem. 1 studiów II stopnia na kierunku Architektura w roku akademickim 2019/2020.

Koncepcja obejmowała przebudowę wejścia do szkoły, układu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz ewentualną rozbudowę strefy wejściowej.

Absolwentka Wydziału Architektury PG laureatką ogólnopolskiego konkursu

Nagrodzony projekt Karoliny Jankowskiej

W grudniu 2020 roku została rozstrzygnięta kolejna, dziewiąta już edycja konkursu “Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA” organizowanego przez magazyn Architektura & Biznes na najlepsze prace studenckie. W konkursie brały udział prace inżynierskie i magisterskie obronione w latach 2018-2020. Spośród dwunastu nominowanych do finału projektów wybrane zostały cztery najlepsze.

Studenci PG z honorowym wyróżnieniem w konkursie Hyperloop Desert Campus

Wizualizacja projektu Hyperloop Desert Campus studentów PG
Studenci Wydziału Architektury w składzie: Julita Banaszak, Jakub Kruk, Jerzy Sroka, uzyskali honorowe wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Hyperloop Desert Campus organizowanym przez Young Architects Competition.

O konkursie

Zadaniem konkursowym było stworzenie centrum rozwoju projektu Hyperloop na pustyni Mojave (Nevada, USA). Środek transportu jutra, mający zrewolucjonizować komunikację, potrzebuje równie spektakularnego ośrodka badawczego jak sama idea Hyperloop. Proponowane obiekty miały być manifestem, który pokazuje rozmach ambitnych planów, stając się wizytówką przyszłości. Miejscem, w którym przybywający z każdego regionu świata goście mogą naocznie stać się świadkami postępu prac nad nowoczesną koleją.

Jury konkursowe:

Absolwentka WA PG laureatką konkursu projektowego "Rytm Światła – dom zgodny z ideami Bauhausu"

Izabela Ślarzyńska
Absolwentka Wydziału Architektury PG została laureatką ogólnopolskiego konkursu projektowego "Rytm Światła – dom zgodny z ideami Bauhausu" pod honorowym patronatem Instytutu Adama Mickiewicza oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Z okazji 100-lecia powstania szkoły Bauhausu zorganizowano ogólnopolski konkurs projektowy. Przed jego uczestnikami postawiono wyzwanie interpretacji naczelnych jej zasad takich jak: funkcjonalność, prostota i seryjność w postaci projektu domu wolnostojącego lub zespołu zabudowy. Konkurs miał na celu wyłonienie i wypromowanie młodych, utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i uwolnionym od rutyny podejściem do projektowania przestrzeni architektonicznej.

Subskrybuj projekt