wystawa | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Orunia # PRZYSTANEK W PODRÓŻY

plakat GAK orunia
Zapraszamy 11 maja 2023r do STACJI ORUNIA, GAK, o godz. 18:00 na wernisaż wystawy prac studenckich Orunia #PRZYSTANEK W PODRÓŻY. Wystawę będzie można oglądać do 16 czerwca w godzinach 12:00-20:00.

Podróżujemy. Lokalnie i pokonując granice. Przenosimy się z potrzeby i konieczności. Przenosimy się w czasie I w wyobraźni. Przywołujemy wspomnienia, marzymy. Podróż wymaga przystanków: czasu wypoczynku i czasu refleksji. Podróż przez życie wymaga od nas stworzenia zrównoważonego schronienia dla naszej fizycznej egzystencji. Nikt z nas nie istnieje w odosobnieniu. Otacza nas przyroda, dotyczy dziedzictwo, które współtworzymy, dotykają codzienne problemy. łączy troska o planetę. Wspólny system wartości i dążenia kierunkują naszą podróż.

Tagi

Zaspa Nova. Połączeni dziedzictwem blokowisk.

plakat wydarzenia: w lewym górnym rogu napis: wernisaż i prelekcja 16.10.2022 godz. 16 Gmach Główny 3. piętro. Po prawej stronie - czarno-białe zdjęcie: z prawej zdjęcia fragment budynku, w prawym gównym rogu gałęzie drzewa. Pod zdjęciem napisy: wystawa projektów studenckich ZASPA NOVA połączeni dziedzictwem blokowisk, connected by the heritage of housing estates
Wizje nowe Zaspy – Zaspa Nova – prezentują koncepcje architektoniczne dla wybranych, kluczowych stref osiedla. Węzeł komunikacyjny, wnętrze urbanistyczne między blokami i obszar rekreacyjny powiązany funkcjonalnie z ogródkami działkowymi zyskują w propozycjach europejskich studentów architektury nowy kształt i wyraz przestrzenny.

Nowe spojrzenie i włączenie elementów własnej kultury reprezentowane studentów z Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Szkocji, Kraju Basków, Włoch, Grecji i Portugalii pozwala nam, gdańszczanom spojrzeć na znane dobrze osiedle z innej perspektywy. Projekty pokazują nieoczekiwane interpretacje odkrywające potencjał miejsca. Mogłyby one stanowić materiał do debaty na temat wspólnego dziedzictwa mieszkańców Europy, w której blok mieszkalny jest dość powszechnym wzorem domu wielorodzinnego.

Tagi

# Trąbki Wielkie - wystawa studenckich projektów konkursowych

gAbstrakcyjna grafika: z instrumentu - trąbki wylatuje krajobraz ze szczęśliwymi ludźmi

Wystawa oparta jest o prace studentów zrealizowane w ramach przedmiotu „Projektowanie architektoniczne 2” (prowadzący: dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska, mgr. inż. arch. Alicja Karaś, dr inż. arch. Tomasz Szymański), które zostały zgłoszone do konkursu na opracowanie koncepcji NOWEGO CENTRUM GMINNEGO w Trąbkach Wielkich.

Prace konkursowe są próbą odpowiedzi na realną potrzebę władz Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich tj. potrzebę rozbudowy siedziby urzędu i wytworzenia centrum gminnego przyjaznego mieszkańcom.  

Tagi

„Antymaska” skrajnych emocji – niezwykła praca studentów Architektury

Korytarz w Gmachu Głównym PG, na ścianie dwa fotograficzne obrazy
Na pierwszym piętrze w Gmachu Głównym PG zawisła niezwykła praca studentów Wydziału Architektury. To dwa fotograficzne obrazy, swoisty zapis emocji z czasu pierwszych fal pandemii Covid-19 i zamknięcia w domach.

Pomysłodawcą projektu artystycznego jest rzeźbiarz, mgr sztuki Paweł Sasin z Katedry Sztuk Wizualnych. To przed nim i profesorem Januszem Tkaczukiem stanęło wyzwanie, jak poprowadzić zajęcia z rzeźby w formie online.  

Tagi

Zaduszki miejskie PRZYSTANEK PO ZMROKU

artystyczna świeca zapalona w ciemnym pomieszczeniu i napis "zaduszki miejskie, przystanek po zmroku"

19 listopada miał miejsce wernisaż wystawy prac studenckich „Zaduszki miejskie. PRZYSTANEK PO ZMROKU”. Zadbano o wyjątkowy nastrój wydarzenia, w trakcie którego prezentowane prace mogły stanowić pretekst do szerszej refleksji o przestrzeni zadumy i przemijania. Wszystkie projekty wybrzmiały swoją podświetloną formą w wyreżyserowanym półmroku, a rozmowa z autorami i autorkami pozwoliła lepiej zrozumieć twórcze intencje.

Tagi

Wystawa przedłużona do piątku 22.X - Zapraszamy wszystkich!

napis "Lech Zalaski. Projektowania od morza"

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Lech Zaleski. Projektowanie od morza”. Po premierowej odsłonie w trakcie tegorocznej edycji Weekendu Architektury w Gdyni, tym razem ekspozycja zagości w murach Politechniki Gdańskiej - Alma Mater Lecha Zaleskiego.  

Wystawa przybliża sylwetkę i bogatą twórczość uznanego architekta i długoletniego pracownika Politechniki Gdańskiej. Projekty architekta wnoszą znaczący wkład w architekturę lat powojennych w Polsce.

Tagi
Subskrybuj wystawa