Absolwentka WA PG laureatką konkursu projektowego "Rytm Światła – dom zgodny z ideami Bauhausu" | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2020-07-17

Izabela Ślarzyńska
Absolwentka Wydziału Architektury PG została laureatką ogólnopolskiego konkursu projektowego "Rytm Światła – dom zgodny z ideami Bauhausu" pod honorowym patronatem Instytutu Adama Mickiewicza oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Z okazji 100-lecia powstania szkoły Bauhausu zorganizowano ogólnopolski konkurs projektowy. Przed jego uczestnikami postawiono wyzwanie interpretacji naczelnych jej zasad takich jak: funkcjonalność, prostota i seryjność w postaci projektu domu wolnostojącego lub zespołu zabudowy. Konkurs miał na celu wyłonienie i wypromowanie młodych, utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i uwolnionym od rutyny podejściem do projektowania przestrzeni architektonicznej. W projekcie kluczową rolę odgrywać miało użycie światła naturalnego i sztucznego, jak również zaprezentowanie detalu architektonicznego.

Jury, składające się ze znanych i cenionych architektów, projektantów oraz specjalistów z zakresu oświetlenia, zakwalifikowało do finału konkursu 5 prac. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas XXVIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO, w dniu 6 lutego 2020 r. w Warszawie. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac konkursowych zorganizowana na terenie targowym.

Absolwentka naszego wydziału, mgr inż. arch. Izabela Ślarzyńska, otrzymała II Nagrodę za dom oparty na modułowości jak również opracowanie układu urbanistycznego tworzącego zespół zabudowy wraz z projektem architektury krajobrazu.

Nagrodzona praca jest pracą magisterską wykonaną pod opieką dr inż. arch. Karoliny Zielińskiej-Dąbkowskiej pt. Problemy mieszkaniowe młodych ludzi. MODUL/ON – gdyńskie kontenerowe osiedle modułowe zgodne z ideami Bauhausu.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć tutaj.

Film z uroczystości wręczenia nagród dostępny jest tutaj.

Serdecznie gratulujemy!