gmach główny Politechniki Gdańskiej i plac przed nim
Najlepszy Wydział Architektury w Polsce

Wydział Architektury PG uzyskał ocenę A+ (najwyższą) w dyscyplinie naukowej Architektura i Urbanistyka za działalność w latach 2017-2021. W ocenie uwzględnione zostały publikacje, projekty badawcze i badania zlecone pracowników naszego Wydziału oraz wpływ naszych badań naukowych na gospodarkę i społeczeństwo. Potwierdziliśmy pozycję Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej jako najlepszego w Polsce ośrodka naukowego w dyscyplinie architektura i urbanistyka.

Aktywne uczestnictwo w budowaniu otoczenia

Naukowcy z Wydziału Architektury prowadzą badania w ramach grantów naukowych, które mają na celu polepszenie jakości życia w najbliższym otoczeniu. Nasi studenci również aktywnie angażują się w zmianę zastanego środowiska uczestnicząc w konkursach architektonicznych i urbanistycznych. Wydział Architektury współpracuje z przedsiębiorstwami, instytucjami i organizacjami branżowymi oraz lokalnymi szkołami.

Absolwenci

Prawie 90% absolwentów Wydziału Architektury jest aktywnych zawodowo. W tym aż 65% osób zaczyna pracę w trakcie studiów lub od razu po ich zakończeniu.

Ponad 85% absolwentów jest zadowolonych z ukończenia Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

Dla studiów i dla życia

Kampus politechniki jest jednym z najpiękniejszym w Europie, a każdy znajdzie tu zarówno tereny zielone jak i miejsce do nauki.  Co więcej Politechnika Gdańska znajduje się w Trójmieście - jednym z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Osoby studiujące znajda tu zarówno inspiracje architektoniczne jak i przestrzeń do życia.