konkurs | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Zapraszamy na Warsztaty BIM!

zdjęcie

Miło nam poinformować, że Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej organizuje warsztaty poświęcone wizualnemu programowaniu własnych obiektów parametrycznych w PARAM-O za pomocą programu Archicad.

Warsztaty odbędą się 21 marca 2024 r., w godzinach 9.00 – 11.00 i poprowadzi je Arch. Paweł Przybyłowicz, specjalista BIM z firmy WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

Studenci Wydziału Architektury PG stypendystami programów Actinium i Radon

zdjęcie

Z ogromną dumą ogłaszamy, że nasi studenci z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej osiągnęli wyjątkowy sukces, zdobywając stypendia w prestiżowych programach Actinium Supporting Most Talented Candidates oraz Radon Supporting Most Talented Students. Obie inicjatywy są częścią programu IDUB, który dąży do wyróżnienia i wsparcia najzdolniejszych studentów i doktorantów, zwłaszcza w dziedzinach naukowych związanych z priorytetowymi obszarami badawczymi Politechniki Gdańskiej.

Sukces studentów Politechniki Gdańskiej w konkursie na projekt Muzeum Żeglarstwa Polskiego

zdjęcie grupowe

Gdańsk, 19 lutego 2024 r. – W dniu dzisiejszym Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej świętuje sukces swoich studentów, którzy zdobyli czołowe miejsca w prestiżowym konkursie studenckim na projekt oddziału Narodowego Muzeum Morskiego – Muzeum Żeglarstwa Polskiego we Władysławowie.

Tagi

„Kolej na Południe” z Nagrodą Uczelni Fahrenheita za rok 2023

zdjęcie

Inicjatywa „Konkurs studencki KOLEJ NA POŁUDNIE – etap II” prowadzona przez interdyscyplinarny zespół mentorów z trzech gdańskich uczelni laureatem Nagrody Uczelni Fahrenheita.

Konkurs zorganizowany był przez Pomorską Kolej Metropolitalną SA oraz Uczelnie Fahrenheita. Brali w nim udział studenci uczelni wchodzących w skład FarU, którzy opracowywali koncepcje organizacji przestrzennej i funkcjonalnej przystanków planowanej nowej linii PKM Południe.

Konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka

konkurs grafika
XVIII konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka Klubu Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Nagroda ma promować humanistyczną postawę, szerokość horyzontów i umiejętność przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych. Intencje pomysłodawców nagrody syntetycznie ujął prof. Maciej Grabski, wieloletni prezes FNP i honorowy członek KSFRNP:

(...)Laureat musi nie tylko prowadzić rzetelną działalność naukową, dydaktyczną i społeczną, ale również (...) przekraczać granice swojej specjalizacji. (...) nie chodzi o promowanie „poprawności naukowej”, ale o postawy aktywne, o wyróżnienie ludzi, wokół których coś się dzieje. 

Tagi

Nabór wniosków w IV edycji programu Radon Supporting Most Talented Students

RADON
Program Radon stanowi element realizacji zadań programu IDUB w zakresie podniesienia jakości kształcenia studentów, w szczególności na kierunkach i w dyscyplinach naukowych związanych z priorytetowymi obszarami badawczymi (POB) uczelni.

Aplikuj

Nabór w programie trwa od 15.12.23 do 15.01.2024 r.

Budżet i warunki realizacji projektu

  • Stypendium w programie  wynosi 1 000 zł/mies. i przyznawane jest na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Wnioski o przyznanie stypendium mogą być składane przez  studentów studiów stacjonarnych:

Tagi

Konkurs na najlepszą pracą magisterską i inżynierską w obszarze nauk technicznych

na 1. planie osoba w googlach do oglądania wirtualnej rzeczywistości wyciąga rękę, w tle abstrkcyjnie wyglądająca plaża z lotu ptaka
Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku ogłosiła 4. edycję Konkursu na najlepsze prace dyplomowe: magisterską i inżynierską w obszarze nauk technicznych. Konkurs dotyczy prac dyplomowych wykonanych w roku akademickim kończącym się 30 września 2023 roku.

W konkursie przewiduje się przyznanie nagród pieniężnych I i II stopnia. Nagrodzone zostaną prace o istotnym znaczeniu dla praktyki przemysłowej, dotyczące zarówno nowej realizacji procesów, jak i nowych rozwiązań aparaturowych. 

Wniosek o nagrodę winien zawierać:

Tagi

Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2024

trzy osoby studenckie przy laptopie
Szanowni Państwo, informujemy że rozpoczął się konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2024. W związku z powyższym zachęcamy do zgłaszania osób, które wykazują się szczególnym zaangażowaniem nie tylko w nauce.

Wypełnione kwestionariusze należy przesyłać do 1. grudnia 2023r. do prodziekan ds. promocji i studentów dr inż. arch. Magdaleny Podwojewskiej na adres mpod@pg.edu.pl

Tagi

Konkurs TUP na najlepszą pracę magisterską 2022

grafika - tło gradient biało-szary, w górnej części niebieską wydrążoną czcionką:BEST MASTER DIPLOMAS COMPETITION, poniżej niebieską pełną czcionką:  towarzystwa urbanistów polskich. w dolnej części, na środku logo 100TUP i pod spodem małe 1923-2023
Szanowni Państwo, zachęcamy wszystkie osoby które obroniły swoje prace magisterskie w 2022 roku do wzięcia udziału w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Towarzystwo Urbanistów Polskich serdecznie zaprasza do wzięcia udziału konkursie o doroczne nagrody TUP za prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej obronione w 2022 roku.

Strona konkursu

Tagi

II edycji konkursu 3W: woda, wodór, węgiel

grafika
Do wygrania są cenne nagrody, a dla laureatów pierwszych miejsc przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych. Prace, napisane w języku polskim, obronione w okresie od 1.10.2022 r. do 31.07.2023 r., mogą dotyczyć dowolnej dziedziny nauki, ale muszą uwzględniać cel konkursu.    

. Celem konkursu jest popularyzacja idei 3W i wiedzy o wodzie, wodorze i węglu jako o trzech zasobach życia, wśród młodych ludzi.

Podczas konkursu wyłonione zostaną najlepsze prace licencjackie, magisterskie i inżynierskie dotyczące innowacyjnego wykorzystania wodoru, węgla i wody, oraz prowadzenia gospodarki wodnej, w kontekście wyzwań i szans stojących przed Polską.

Tagi
Subskrybuj konkurs