Zarządzanie dostępnością i projektowanie uniwersalne | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Zarządzanie dostępnością i projektowanie uniwersalne

•    Wdrażanie w Jednostkach Samorządu Terytorialnego Standardów Dostępności w ramach umów licencyjnych.
•    Szkolenia pracowników JST, koordynatorów dostępności w obszarze zarządzania dostępnością w podmiotach publicznych.
•    Doradztwo w zakresie oceny dostępności (audytów dostępności) terenów i obiektów do wymagań osób ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
•    Sporządzanie projektów poprawy dostępności w obiektach i przestrzeniach publicznych.
•    Opracowanie programów poprawy dostępności produktów powszechnego użytku, zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
•    Konsultacja projektów i produktów oraz opracowanie programów poprawy dostępności pod względem poprawności i racjonalności rozwiązań technicznych w zakresie realizacji idei projektowania uniwersalnego.
•    Opracowanie strategii poprawy dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w jednostkach samorządu terytorialnego; krótko i długofalowe strategie poprawy dostępności.
•    Prowadzenie szkoleń z zakresu poprawy dostępności i projektowania uniwersalnego.