Międzynarodowe propozycje studenckie dla gdańskiej Zaspy | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-10-25

Międzynarodowe propozycje studenckie dla gdańskiej Zaspy

Wnętrze pomieszczenia z oprawionymi pracami zawieszonymi na ścianach.

Przełom sierpnia i września to dwie wystawy studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej z programu Erasmus: ZAS!pa. Zaspiańska Aktywna Społeczność! | projekty architektoniczne i Zamieszkiwanie w gdańskich krajobrazach.

Wystawy gościły w siedzibie Gdańskiego Archipelagu Kultury na Zaspie, w PLAMIE. Zamieszczone (zrealizowane w ramach przedmiotów: Interior Design, Landscape Architecture i  Architectural Project na letnim semestrze w 2021 roku) pokazywały koncepcje rewitalizacji krajobrazowych, architektonicznych i obiektowych fragmentów obszaru Zaspy i Przymorza oraz wybranych budynków. Wyjątkowe pomysły o wielokulturowych konotacjach śmiało wkraczały w przestrzeń obarczoną wieloma niedoborami, ukazując duży potencjał przeprojektowywanych miejsc. Ku refleksji społecznej.

Współkuratorzy wystaw (zarazem współprowadzący przedmioty):
Agnieszka Kurkowska,
Bahaa Bou Kalfouni,