Orunia # PRZYSTANEK W PODRÓŻY | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-08

Orunia # PRZYSTANEK W PODRÓŻY

plakat GAK orunia
Zapraszamy 11 maja 2023r do STACJI ORUNIA, GAK, o godz. 18:00 na wernisaż wystawy prac studenckich Orunia #PRZYSTANEK W PODRÓŻY. Wystawę będzie można oglądać do 16 czerwca w godzinach 12:00-20:00.

Podróżujemy. Lokalnie i pokonując granice. Przenosimy się z potrzeby i konieczności. Przenosimy się w czasie I w wyobraźni. Przywołujemy wspomnienia, marzymy. Podróż wymaga przystanków: czasu wypoczynku i czasu refleksji. Podróż przez życie wymaga od nas stworzenia zrównoważonego schronienia dla naszej fizycznej egzystencji. Nikt z nas nie istnieje w odosobnieniu. Otacza nas przyroda, dotyczy dziedzictwo, które współtworzymy, dotykają codzienne problemy. łączy troska o planetę. Wspólny system wartości i dążenia kierunkują naszą podróż. Spotykamy w niej innych ludzi i przyglądamy się samym sobie.

Studenci przygotowali propozycje obiektów architektonicznych ulokowanych na terenie Oruni, które są „PRZYSTANKAMI W PODRÓŻY”.  Zapraszamy do oglądania i refleksji nad problemami przed jakimi obecnie stoimy.

wystawa

wybrane prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej | drugi semestr roku akademickiego 2022/ 2023| projekty wykonane w ramach przedmiotu Projektowanie Architektoniczne 2

prowadzenie projektów

mgr inż. arch. Alicja  Karaś, dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska