Sukces studentów Politechniki Gdańskiej w konkursie na projekt Muzeum Żeglarstwa Polskiego | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-22

Sukces studentów Politechniki Gdańskiej w konkursie na projekt Muzeum Żeglarstwa Polskiego

zdjęcie grupowe

Gdańsk, 19 lutego 2024 r. – W dniu dzisiejszym Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej świętuje sukces swoich studentów, którzy zdobyli czołowe miejsca w prestiżowym konkursie studenckim na projekt oddziału Narodowego Muzeum Morskiego – Muzeum Żeglarstwa Polskiego we Władysławowie.

Konkurs, zorganizowany przez nasz Wydział we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku oraz Gminą Władysławowo, miał na celu stworzenie innowacyjnego obiektu architektonicznego o funkcji wystawienniczej, który miałby stać się nową perłą na mapie polskiego żeglarstwa. Lokalizacja projektu nad malowniczą Zatoką Pucką dodatkowo podkreślała prestiż i unikalność konkursu.

Wśród laureatów znaleźli się studenci z naszego Wydziału, którzy wykazali się wyjątkowym talentem i kreatywnością. Pierwsze miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 7 000 zł brutto otrzymał zespół w składzie Ewa Bombalicka i Alicja Jackowska za projekt "AURA". Ich praca została wyróżniona za unikalne ukształtowanie bryłowe oraz innowacyjne podejście do przestrzeni ekspozycyjnych.

Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 5 000 zł brutto zdobyli Katarzyna Kiersztejna i Bartosz Kaznowski za projekt "BAŁTYCKIE HORYZONTY", doceniony za efektowne ukształtowanie przestrzeni publicznych i wewnętrznych, a także za dynamiczne rozwiązania elewacyjne.

Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 3 000 zł brutto otrzymali Uliana Maczuga i Krzysztof Kąkol za projekt "WIATR W ŻAGLACH", w którym jury doceniło zaawansowane rozwiązania krajobrazowe i technologiczne.

Konkurs pokazał, jak wielki talent i zapał do projektowania kryje się w naszych studentach. Jest to dowód na to, że Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej wychowuje przyszłych liderów w dziedzinie architektury i urbanistyki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Za organizację i nadzór nad konkursem odpowiedzialni byli mentorzy z Katedry Architektury Miejskiej i Przestrzeni Nadwodnych oraz Katedry Urbanistyki i Projektowania Regionalnego, co świadczy o zaangażowaniu i profesjonalizmie naszej kadry naukowej.

184 wyświetleń