Konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-01-31

Konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka

konkurs grafika
XVIII konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka Klubu Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Nagroda ma promować humanistyczną postawę, szerokość horyzontów i umiejętność przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych. Intencje pomysłodawców nagrody syntetycznie ujął prof. Maciej Grabski, wieloletni prezes FNP i honorowy członek KSFRNP:

(...)Laureat musi nie tylko prowadzić rzetelną działalność naukową, dydaktyczną i społeczną, ale również (...) przekraczać granice swojej specjalizacji. (...) nie chodzi o promowanie „poprawności naukowej”, ale o postawy aktywne, o wyróżnienie ludzi, wokół których coś się dzieje. 

Jest to nagroda indywidualna. Przyznawana młodym doktorom. Kandydatów mają prawo zgłaszać członkowie klubu na podstawie informacji własnych i przekazanych im przez środowisko naukowe – do czego w tym miejscu serdecznie zachęcamy pracowników WFTiMS oraz Politechniki Gdańskiej.

Na stronie Klubu Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dostępny jest regulamin nagrody oraz informacje o członkach Klubu, z którymi można kontaktować się w celu zgłaszania kandydatur do Nagrody.

Termin składania wniosków przez członków Klubu upływa 31 stycznia 2024 r. 

70 wyświetleń