Jak wyjechać? Krok po kroku | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Jak wyjechać? Krok po kroku

Komisja Rekrutacyjna (więcej o rekrutacji w tym miejscu)  ogłasza wyniki na początku kwietnia i od tego momentu każda/y studentka/student musi podjąć się dopełnienia formalności związanych z wyjazdem.

Nominacja

Nominacja to informacja przekazywana przez biuro współpracy międzynarodowej (WM) WA PG na uczelnię partnerską o wybranych studentach którzy przyjadą w ramach programu ERASMUS+. Każda uczelnia wyznacza termin nadsyłania nominacji, który może ulec zmianie. Biuro WM na WA wysyła nominację w kolejności zbliżających się terminów. Każda wyjeżdżająca osoba powinna sprawdzić datę nadsyłania nominacji i w razie zbliżającego się terminu skontaktować się w biurem WM na WA.

Welcome Letter

Każda wyjeżdżająca osoba otrzymuje od uczelni przyjmującej, jeśli ta otrzyma nominację, maila powitalnego. W tej wiadomości zawarte są podstawowe informacje na temat przyszłej mobilności: terminy nadsyłania dokumentów, program studiów, daty krańcowe roku akademickiego/semestru itp.

Dokumenty

Wyjeżdżający studenci są zobowiązani do dopełnienia wszystkich formalności, w tym także dostarczenia wymaganych dokumentów. Dokumenty, których wymaga Wydział to Learning Agreement before mobility i załącznik do Learning Agreement before mobility w j. polskim.

• Learning agreement before mobility to dokument, który należy wypełnić w systemie Online Learning Agreement OLA
  • Załącznik w j. polskim do learning agreement during mobility to dodatkowy dokument, który każdy student wypełnia by przedstawić koordynatorowi WA że program studiów na WA PG i na uczelni partnerskiej pokrywają się

Oba dokumenty należy przesłać mailowo na adres erasmus.wa@pg.edu.pl do akceptacji przez koordynatora. Dokumenty można również konsultować z koordynatorami w trakcie konsultacji.

• Wniosek o wyjazd - dokument należy dostarczyć do biura wydziału - jest on podpisywany przed prodziekan ds. studentów po zaliczeniu wszystkich przedmiotów objętych programem studiów w danym semestrze. W związku z tym każda osoba powinna dopilnować, by mieć jak najszybciej wstawione oceny w MojaPG. Bez tego wniosku student nie może podpisać umowy finansowej w Dziale Współpracy Międzynarodowej PG.

Koordynatorzy Programu Erasmus+

Studenci Wyjeżdżający