Zanim wyjedziesz | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Zanim wyjedziesz

Na Wydziale Architektury warunkiem koniecznym do wyjazdu na studia w ramach programu ERASMUS+ jest udział w wydziałowej rekrutacji. Nabór wniosków jest co roku ogłaszany w marcu.

Kto może wziąć udział w rekrutacji?
  • Studenci I stopnia, którzy ukończyli 2. rok studiów
  • Studenci II stopnia - GP na I semestrze, ARCH - informacje wkrótce
  • Osoby, które nie mają na dzień rekrutacji żadnych zaległości*

Dokumenty kierowane do komisji rekrutacyjnej ERASMUS+ należy składać w wyznaczonym terminie w pok. 313.

Jakie dokumenty należy złożyć?
  • wygenerowane z MojaPG podanie o wyjazd
  • list motywacyjny kierowany do uczelni pierwszego wyboru
  • zaświadczenie o znajomości języka (zaświadczenie z CJO, FCE etc)
  • zdjęcie 35x45mm
  • nieobowiązkowo zaświadczenie o aktywnym udziale w ESN**
Do jakich krajów można wyjechać?

Wyjazd możliwy jest do krajów programu Erasmus+: UE, Islandia, Norwegia, Liechtenstein, Serbia, Turcja, Macedonia Płn i krajów partnerskich z którymi WA PG ma podpisaną umowę.

Jak przygotować się do rekrutacji?

Pierwszym momentem w trakcie roku akademickiego na zapoznanie się z programem erasmus+ i jego koordynatorami jest erasmus day organizowany na WA w ramach erasmus week organizowanego przez Dział Współpracy Międzynarodowej. Spotkania organizowane są zawsze przy okazji imienin Erazma z Rotterdamu (25.11).

Przed rekrutacją należy zapoznać się dokładnie z programem uczelni którymi jesteś zainteresowana/y i językami wykładowymi na uczelni. Dobrze jest również zawczasu zapoznać się ze wszystkimi terminami obowiązującymi na uczelni przyjmującej (data nominacji, data przesyłania dokumentów, początek i koniec semestru/roku akademickiego, etc.).