Wystawa Schronienie: dobrostan | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-25

Wystawa Schronienie: dobrostan

plakat schronienie dobrostan
Szanowni Państwo już 26 października Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku otwiera wystawę podsumowującą dwuletni projekt "Schronienie - klimat, migracje, dziedzictwo".

Czas trwania wystawy: 26.10.2023–1.09.2024
Wernisaż: 26.10.2023, godz. 18:00
Miejsce: Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku

Na wystawie można będzie zobaczyć między innymi relację wideo z procesu budowania schronień tymczasowych studentek i studentów 4. semestru architektury pod opieką dr inż. arch. Gabrieli Rembarz, doktoranta Bahaa Bou Kalfouni oraz arch. Michała Podgórczyka (więcej o tym projekcie w tym miejscu).

Na wystawie można również zobaczyć prace dr inż. arch. Agnieszki Kurkowskiej.

Schronienie to przestrzeń spokoju i harmonii. Miejsce bezpieczne i wspólne, gościnne i przyjazne. Gniazdo, o które dbamy. Azyl, którym się opiekujemy. Schronieniem jest nasz dom, rodzina, najbliższa wspólnota, otaczająca nas natura, nasza planeta. Schronieniem jest nasze ciało. W czasach gwałtownych zmian szczególną wartość ma pytanie o to, jak przywrócić równowagę i ocalić to, co dla nas najważniejsze. Jak ochronić schronienie?

Więcej o wystawie w tym miejscu

wydarzenie na facebook