Sukces studentek WA PG w międzynarodowym konkursie Kaira Looro! | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-07-10

Sukces studentek WA PG w międzynarodowym konkursie Kaira Looro!

zdjęcie

Gratulacje dla naszych studentek za zdobycie wyróżnienia w międzynarodowym konkursie architektonicznym Kaira Looro!

PAUPOLCZA9195

Projekt autorstwa Pauliny Czai, Amelii Domisch, Mai Cierpiałowskiej i Niny Borkowskiej.

Proponowane centrum macierzyńskie w Senegalu ma na celu stworzenie schronienia dla kobiet w ciąży, łącząc funkcjonalność z opiekuńczym otoczeniem. Wejście pełni rolę przestrzeni przejściowej między zewnętrzem a wnętrzem obiektu, z recepcją i miejscem do oczekiwania.

Wnętrze obejmuje oddział macierzyński, gabinety konsultacyjne oraz sekcję sterylną z salami noworodkowymi, salami operacyjnymi i pokojem personelu. Projekt uwzględnia również przestrzeń wspólną dla matek z kuchnią na świeżym powietrzu oraz zamknięty ogród ze studnią.

Materiały budowlane zostały wybrane z myślą o zrównoważoności i dostępności, a proces budowy obejmuje kluczowe kroki, aby zapewnić efektywne i wysokiej jakości wykonanie.

Studentki dziękują za cenne rady:

• dr inż. arch. Agnieszce Blażko, prof. PG,
  • dr hab. inż. arch. Robertowi Idemowi,
  • mgr inż. arch. Aleksandrze Karpińskiej.

Dowiedz się więcej o projekcie: PAUPOLCZA9195