Podsumowanie wykładu w Ammanie | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-07-25

Podsumowanie wykładu w Ammanie

zdjęcie

Grupa naszych studentów (urbanistów) z Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego pod kierunkiem doktoranta Bahaa Bou Kalfouniego oraz przy wsparciu Pani Profesor Karoliny Krośnickiej uczestniczyła w Letniej Szkole Unii Architektów Śródziemnomorskich (UMAR) – dwutygodniowym warsztatowym programie, który jest również konkursem projektowym zatytułowanym „Rewitalizacja Portu Gaza: Woda jako Katalizator”, który odbył się na Niemieckim Uniwersytecie w Ammanie – Jordania we współpracy z Wydziałem Architektury i Środowiska Zbudowanego na Niemieckim Uniwersytecie Jordańskim.

Nasi studenci (Antoni Hope, Natalia Wolska, Pola Jopkiewicz i Monika Myślak) oraz koordynator Bahaa Bou Kalfouni, pracowali razem z 50 innymi uczestnikami z różnych środowisk (architektami, architektami krajobrazu i planistami miejskimi) oraz krajów, takich jak Jemen, Tunezja, Egipt, Syria, Liban, Hiszpania, Jordania, Palestyna) pod nadzorem 8 mentorów (Hiszpania i Hiszpania) Jordania). Uczestnicy skupili się na opracowaniu strategii projektowania i planowania, która ma na celu ożywienie portu w Gazie i miasta. W wyniku letniej szkoły, finałowa prezentacja i otwarta wystawa zostały zorganizowane w Jordańskim Stowarzyszeniu Architektów.

Ceremonia wręczenia nagród i wystawa odbędzie się w październiku 2024 roku w Centrum Architektury Śródziemnomorskiej (CAM) na Krecie, w Grecji, podczas obchodów 30-lecia UMAR. Dziękujemy organizatorom za gościnność naszych studentów i życzymy sukcesów wszystkim uczestnikom.