Fahrenheit / Heweliusz | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-07-03

Fahrenheit / Heweliusz

zdjęcie

Wyniki konkursu na formy przestrzenne umiejscowione przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej.

Fundatorem nagród jest JM Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, członek korespondent PAN.

Tematami zadania konkursowego była twórcza interpretacja termometru Fahrenheita oraz peryskopu Heweliusza (Polemoskop). Inicjatorami konkursu byli Dziekani WA PG, prof. Lucyna Nyka oraz prof. Jakub Szczepański.
Konkurs realizowany był w ramach zajęć Projekt Site-Specific na studiach magisterskich Wydziału Architektury PG prowadzonych przez prof. Krzysztofa Wróblewskiego wraz z mgr Łukaszem Ławrynowiczem oraz mgr Pawłem Sasinem.

Zadanie konkursowe realizowane było również oraz na zajęciach w pracowni Projektowania i Organizacji Przestrzeni prowadzonych przez prof. Roberta Kaję razem z mgr Danielem Sobańskim oraz mgr Sylwią Aniszewską na Wydziale Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Komisja konkursowa przyznała cztery równorzędne nagrody za:

  • Projekt MERCURIALIS / Fahrenheit. Autorzy: Julia Pawełek, Sebastian Skrzypkowski, Justyna Wesołowska, Olga Zawistowska z Wydziału Architektury PG. Wskazanie do realizacji w skali 1:1 na terenie kampusu PG.
  • Projekt POLEMOSKOP / Heweliusz. Autor: Max Rydzyński z Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Wskazanie do realizacji w skali 1:1 na terenie kampusu PG.
  • Projekt FAHRENHEIT. Autorka: Zuzanna Kobiela. Wskazanie do ewentualnej realizacji w skali 1:1 na terenie Kampusu PG oraz na monecie okolicznościowej.
  • Projekt HEWELIUSZ. Autorka: Laura Omernik. Wskazanie do realizacji na monecie okolicznościowej.

Komisja przyznała dwa równorzędne wyróżnienia za:

  • Projekt PRZEZ PRZESTRZEŃ / Heweliusz. Autorki: Alicja Aydar, Natalia Mikołajczyk, Kamila Wicińska z Wydziału Architektury PG.
  • Projekt PERYSKOP HEWELIUSZA. Autorki: Nastassia Blazheyeuskaya, Sara Gorczyńska z Wydziału Architektury PG.
62 wyświetleń