Projekt "Shelter - Learning by Doing" kontynuuje rozwój | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-10

Projekt "Shelter - Learning by Doing" kontynuuje rozwój

zdjęcie grupowe

Projekt "Shelter - Learning by Doing", zainicjowany w zeszłym roku, wciąż się rozwija pod kierunkiem Bahaa Bou Kalfouniego oraz dr Gabrieli Rembarz na naszym Wydziale Architektury. Zespół, wzbogacony o nowych uczestników, niedawno wziął udział w międzynarodowych warsztatach pt. "Globalne kryzysy w trzeciej dekadzie XXI wieku", zorganizowanych przez dr. inż. arch. Jerzego Łątkę na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać serii wykładów na temat współczesnych kryzysów oraz zaangażować się w projektowanie struktur pomocowych z wkładem Bahaa Bou Kalfouniego, Jerzego Łątki i Huberta Trammera. Warsztaty obejmowały również seminarium prowadzone przez architekta Zeeva Barana. Studenci pracowali nad kluczowymi problemami dotyczącymi uchodźców i migrantów na całym świecie, koncentrując się na regionach takich jak Południowa Afryka, Bliski Wschód oraz Europa Wschodnia. Na koniec zaprezentowali innowacyjne rozwiązania architektoniczne i strategie projektowe, które odpowiadają na konkretne kryzysy.

Ta współpraca akademicka między dwoma wydziałami okazała się bardzo udana, dostarczając studentom cennych inspiracji i nowej wiedzy.

Śledźcie nadchodzące wydarzenia związane z projektem "Shelter - Learning by Doing".

48 wyświetleń