Wydział Architektury w Domu Wiedemanna | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-21

Wydział Architektury w Domu Wiedemanna

zdjęcie

Z radością zapraszamy na wyjątkowy wykład, który odbędzie się 23 maja o godzinie 18:00 w Domu Wiedemanna, przy ul. Krótkiej 6. Gościem specjalnym będzie Tomasz Błyskosz, mgr inż. architekt, konserwator zabytków i pracownik Narodowego Instytutu Dziedzictwa, kierownik Oddziału Terenowego w Gdańsku oraz prezes Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, Tomasz Błyskosz, jest znawcą i praktykiem w dziedzinie konserwacji zabytków architektury i urbanistyki. Autor wielu ważnych opracowań i badań, skupia się na problematyce odbudowy i zagospodarowania miast historycznych po II wojnie światowej. Jego prelekcja przedstawi fascynujące wątki dotyczące historii Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim.

Więcej informacji i szczegółów dotyczących wydarzenia znajdą Państwo pod linkiem: Wykład o Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych historią, architekturą i konserwacją zabytków do uczestnictwa w tym inspirującym wydarzeniu.