Roger Narboni i Niko Gentile - wykłady otwarte | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-27

Roger Narboni i Niko Gentile - wykłady otwarte

zdjęcie

Dwa spojrzenia na oświetlenie dzienne i nocne w miastach - Roger Narboni i Niko Gentile - wykłady otwarte

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem na seminarium, które odbędzie się w dniu 03 czerwca. Te wyjątkowe wykłady otwarte prowadzone przez dwóch światowej klasy ekspertów w dziedzinie oświetlenia miejskiego - Rogera Narboni i Niko Gentile.

Poniedziałek, 3 czerwca, budynek Hydromechaniki, sala kreatywna:

10.30 - 11.15 - Roger Narboni - The future of city nights: how to decarbonize the public lighting?

10.15 - 12.00 - Niko Gentile – Negotiating Daylight

Roger Narboni, francuski projektant oświetlenia, wprowadził pojęcie Urbanistyki Świetlnej w 1987 roku i założył studio projektowania oświetlenia CONCEPTO niedaleko Paryża w 1988 roku. Posiadając ponad 30-letnie doświadczenie, zrealizował ponad 130 planów oświetleniowych na całym świecie. Narboni jest znany ze swojej wiedzy w zakresie planowania oświetlenia miejskiego i strategii oświetleniowych dla miast.

Niko Gentile, adiunkt na Uniwersytecie w Lund, jest ekspertem w dziedzinie oświetlenia i doświetlania dziennego. Łączy on techniczne i obserwacyjne oceny, czerpiąc z fizyki budowlanej, psychologii środowiskowej i architektury. Jego badania dotyczą oceny systemów oświetlenia z perspektywy potrzeb użytkownika. Jest współautorem książki "Daylighting and Lighting under a Nordic Sky

118 wyświetleń