Studenci WA PG odnoszą sukces w ogólnopolskim konkursie oświetleniowym | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-24

Studenci WA PG odnoszą sukces w ogólnopolskim konkursie oświetleniowym

zdjęcie

Wyróżnienie dla projektu studentów Politechniki Gdańskiej: W ramach ogólnopolskiego konkursu na kreatywny projekt oprawy oświetleniowej, studenci Wydziału Architektury PG zdobyli uznanie za swoje innowacyjne rozwiązania. Konkurs był organizowany przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego wspólnie z Agencją SOMA i lokalnymi architektami, a jego celem było stworzenie nowatorskich projektów oświetleniowych dla przestrzeni komercyjnych.

O projekcie: Praca zatytułowana "Quatro iluminare", autorstwa Kacpra Bernata, Oliwii Kłos i Mateusza Fuksa, została wyróżniona za modularność i estetykę. Projekt odpowiada na potrzeby nowoczesnych przestrzeni miejskich i został opracowany podczas eksperymentalnego seminarium prowadzonego przez dr inż. arch. Karolinę Zielińską-Dąbkowską. Seminarium skoncentrowane było na wyzwaniach związanych z projektowaniem oświetlenia w przestrzeniach publicznych i komercyjnych.

Praktyczne doświadczenie: Studenci mieli możliwość nie tylko teoretycznego zgłębiania projektowania oświetleniowego, ale także praktycznego zastosowania technologii LED, co zaowocowało stworzeniem funkcjonalnych prototypów.

Więcej informacji: Szczegóły dotyczące konkursu oraz inne wyróżnione projekty można znaleźć na stronie Międzynarodowych Targów Światła.

Gratulacje dla studentów: Serdeczne gratulacje dla zespołu i życzenia dalszych sukcesów w rozwijaniu ich pasji i umiejętności projektowych.

91 wyświetleń