Start Pierwszej Edycji Nagrody Prof. Wiesława Gruszkowskiego w Urbanistyce | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-22

Start Pierwszej Edycji Nagrody Prof. Wiesława Gruszkowskiego w Urbanistyce

zdjęcie

Gdańsk, 22 lutego 2024 roku

Z ogromną radością i dumą informujemy o ustanowieniu pierwszej edycji prestiżowej Nagrody imienia Profesora Wiesława Gruszkowskiego, dedykowanej wybitnym osiągnięciom w dziedzinie urbanistyki w Północnej Polsce. Inicjatywa ta jest wspólnym przedsięwzięciem Gdańskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, ustanowioną w roku jubileuszowym stulecia istnienia Towarzystwa.

Nagroda imienia Profesora Wiesława Gruszkowskiego, wybitnego urbanisty i architekta, związanego z Politechniką Gdańską, ma na celu uhonorowanie wyjątkowych osiągnięć w dziedzinie nauki, twórczości, działalności organizacyjnej i popularyzacji urbanistyki, przyczyniających się do podnoszenia jakości polskiej przestrzeni i rozwoju urbanistyki.

Kandydatury do nagrody mogą być zgłaszane przez osoby fizyczne, a kryteria i szczegóły procesu zgłoszeniowego są dostępne w regulaminie, który wraz z formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie internetowej Gdańskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich: www.tup.org.pl/oddzial-w-gdansku.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatur do 31 marca 2024 roku, aby uhonorować te wyjątkowe postacie, które swoją pracą i zaangażowaniem wniosły znaczący wkład w rozwój urbanistyki w naszym regionie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej inicjatywie!

54 wyświetleń