Jak projektować miejsca dotknięte kataklizmami - prof. Mark Strauss | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-12-18

Jak projektować miejsca dotknięte kataklizmami - prof. Mark Strauss

zdjęcie prof. Straussa
Szanowni Państwo, dnia 8. października prof. Mark Strauss w ramach spotkał się ze studentkami i studentami WA PG by rozmawiać na temat odbudowy miast Ukrainy i Turcji, dzieląc się swoim doświadczeniem z organizacji odbudowy nowojorskiego Dolnego Manhattanu doświadczonego atakiem terrorystycznym 11 września 2001 roku. Poniżej zamieszczamy nagranie z wykładu.

prof. Mark Strauss - stypendysta programu Fullbright Scholars, na Politechnice Gdańskiej prowadzi specjalny kurs Planning and Design for Real Estate Development, w którym uczestniczą doktoranci i magistranci naszego Wydziału. Kurs ten wspierany jest przez Biuro Architekta Miasta Gdańska. Dodatkowo uczestniczył również w zajęcia z przedmiotu Zagadnienia Mieszkalnictwa dla sem III studiów inżynierskich na kierunku Gospodarka Przestrzenna (prowadzone przez dr Gabrielę Rembarz) odbywając wraz ze studentami spotkanie w Domu Sąsiedzkim w rewitalizowanej dzielnicy Gdańsk-Orunia oraz dzieląc się z młodymi urbanistami swoim ogromnym doświadczeniem  praktyka. Profesor brał również udział w Międzynarodowej konferencji na temat przekształcania miast.