Wizytujący profesor Mark Strauss wygłosi wykład dla naszych studentów | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-07

Wizytujący profesor Mark Strauss wygłosi wykład dla naszych studentów

mikrofon na rozmytm tle
W środę 8.listopada 2023 prof. Mark Strauss spotka się ze studentami WA PG by rozmawiać na temat odbudowy miast Ukrainy i Turcji, dzieląc się swoim doświadczeniem z organizacji odbudowy nowojorskiego Dolnego Manhattanu doświadczonego atakiem terrorystycznym 11 września 2001 roku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w debacie dnia 8. listopada 2023 o godz. 11:00 w sali 416A.

Link do zapisów

prof. Mark Strauss - stypendysta programu Fullbright Scholars, na Politechnice Gdańskiej prowadzi specjalny kurs Planning and Design for Real Estate Development, w którym uczestniczą doktoranci i magistranci naszego Wydziału. Kurs ten wspierany jest przez Biuro Architekta Miasta Gdańska. Dodatkowo uczestniczył również w zajęcia z przedmiotu Zagadnienia Mieszkalnictwa dla sem III studiów inżynierskich na kierunku Gospodarka Przestrzenna (prowadzone przez dr Gabrielę Rembarz) odbywając wraz ze studentami spotkanie w Domu Sąsiedzkim w rewitalizowanej dzielnicy Gdańsk-Orunia oraz dzieląc się z młodymi urbanistami swoim ogromnym doświadczeniem  praktyka. Profesor brał również udział w Międzynarodowej konferencji na temat przekształcania miast.