Międzynarodowa konferencja: PROMETHEUS H2020 | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-25

Międzynarodowa konferencja: PROMETHEUS H2020

plakat konferencji prometeusz
W ramach inicjatywy zbudujemy debatę na temat praktyk cyfrowych powiązanych z działalnością badawczą i dydaktyczną na rzecz poznania, wykorzystania i waloryzacji dziedzictwa kulturowego na przykładzie Szlaku Fortyfikacji Gdańskich, Jaime I w Walencji oraz Upper Kamma w Kraju Permskim (Rosja), które zostały opracowane w wyniku realizacji międzynarodowego projektu Prometheus w ramach programu Horyzont 2020, Marie Skłodowska-Curie Actions 2018.

Data: 27 października 2023
Miejsce: Kunszt Wodny, ul. Targ Sienny 4 w Gdańsku

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym wydarzeniu skupionym wokół zachowania i digitalizacji Szlaków Dziedzictwa Kulturowego.

Prelekcje wygłoszą profesorowie i badacze z Gdańska, Pawii, Florencji i Walencji. Konferencji towarzyszyć będą wystawy prezentujące wyniki prac badawczych zrealizowanych w ramach projektu Prometheus przez międzynarodowe, interdyscyplinarne zespoły badawcze Wydziałów: Inżynierii i Architektury Uniwersytetu
w Pawii (Włochy), Uniwersytetu we Florencji (Włochy), Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, Politechniki w Walencji (Hiszpania) oraz przedsiębiorstw: Sisma (Włochy), Meta Heritage (Włochy), Ebime (Hiszpania) i Blesarq (Hiszpania) i CTA.ai z Gdańska w formach drukowanych i cyfrowych.

Co więcej, uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć projekty studentów stworzone podczas międzynarodowych warsztatów programu Erasmus + w Gdańsku i Pavii, przeniesione do wirtualnej rzeczywistości przez zespół Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej Politechniki Gdańskiej oraz CTA.ai.

Organizatorzy: Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej
Konferencja w ramach Kulturalnego Forum Cyfrowego Gdańsk jako wydarzenie
towarzyszące.

Dofinansowanie z projektu: H2020 PROMETHEUS: PROtocols for information Models librariEs Tested on HEritage of Upper Kama Sites - project for the documentation of the architectural heritage of the monuments within the cultural heritage routes; (EU Horizon 2020 Research and Innovation Programme under the Marie Skłodowska-Curie; Grant Agreement No. 821870).