Konkurs architektoniczno-inżynierski "DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ" | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-12

Konkurs architektoniczno-inżynierski "DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ"

plakat informujący o konkursie "dwa oblicza jedna przyszłość" na plakacie szkice budynków
Szanowni Państwo, informujemy że zespoły projektowe (stud. WA+WILIŚ wraz ze wskazaniem opiekuna) należy zgłaszać do dnia 20.11.2023 do prodziekan ds. studentów i promocji dr inż. arch. Magdaleny Podwojewskiej - magdalena.podwojewska@pg.edu.pl
Zadaniem uczestników II edycji Konkursu jest „Projekt koncepcyjny architektoniczno-inżynierski nowoczesnego centrum technologicznego wraz z kompleksem biurowym, będącym siedzibą Stowarzyszenia Producentów Betonów, na działce w Porcie Żerańskim w Warszawie”, uwzględniający zastosowanie dwóch podstawowych technologii: prefabrykacji betonowej oraz autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK). Jednym z elementów edukacyjnych konkursu będzie maraton architektoniczno-inżynierski, który odbędzie się w Warszawie w terminie 14-16 maja 2024 roku.

Konkurs skierowany jest do studentów z kierunków architektury i budownictwa ogólnopolskich uczelni wyższych. W konkursie mogą wziąć udział zespoły architektoniczno-budowlane reprezentujące ośrodki akademickie, prowadzące kierunki kształcenia architektura oraz budownictwo w uczelniach publicznych i prywatnych. Daną uczelnię lub połączone dwie uczelnie, może reprezentować więcej niż jeden zespół projektowy. Do konkursu zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 10 zespołów, o czym będzie decydować kolejność przesłania kompletnego formularza zgłoszenia zespołu.

Zespół projektowy może składać się z maksymalnie 4 studentów, minimum po jednym z kierunków: architektura i  budownictwo oraz z jednego lub dwóch opiekunów – np. pracowników dydaktycznych uczelni, opiekunów kół naukowych. Organizator przewidział wynagrodzenie finansowe dla każdego opiekuna w kwocie 2000 zł brutto.

Zapraszamy do zgłoszenia w Konkursie "Dwa oblicza, jedna przyszłość". Na zgłoszenia zespołów czekamy do 30 listopada 2023 r.liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na stronie konkursu.

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Producentów Betonów, miesięcznik Builder, APA Wojciechowski Architekci - partnera merytorycznego oraz WSC Witold Szymanik - partnera technologicznego, w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Builder for the Future.