do[my] w bloku: wnętrza. projekty adaptacji mieszkań | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-23

do[my] w bloku: wnętrza. projekty adaptacji mieszkań

baner do(my) w bloku
Zapraszamy na wystawę wybranych projektów naszych studentek i studentów wykonanych w ramach przedmiotu Projektowanie Wnętrza na czwartym semestrze w roku akademickim 2022/2023. Projekty można oglądać w dniach 14.10-30.12.2023 w galerii wnętrz CITY MEBLE Al. Grunwaldzka 221 na I piętrze.

Zaspa i Przymorze są aktualnie popularnymi, wysoko ocenianymi dzielnicami mieszkaniowymi. Bloki z lat 70. XX wieku to prefabrykowane, wielorodzinne budynki mieszkaniowe. Projekty studenckie pokazują, że mieszkania te mają potencjał wykreowania wygodnych zgodnych z bieżącymi trendami projektowymi, przestrzeni do zamieszkiwania, adaptowalnych do współczesnych oczekiwań. Zaprojektowane dla fikcyjnych mieszkańców wnętrza są podróżą po wyobrażeniach domu młodych ludzi – studentów IV semestru. Nadają drugie życie budynkom oraz inspirują do odważnego i przemyślanego projektowania wewnętrznej architektury domu.

prowadzenie projektów

dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska, mgr inż. arch. Kacper Ludwiczak