19. Konkurs Studencki Saint-Gobain | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-14

19. Konkurs Studencki Saint-Gobain

grafika zielono-niebieski gradient, biały napis Architecture Student Contest Saint-Gobain 2024

Szanowni Państwo, została ogłoszona 19. edycja konkursu studenckiego Saint-Gobain. Poniżej przekazujemy informację na jego temat:

Grupa Saint-Gobain co roku organizuje konkurs dla studentek i studentów architektury, wierząc, że przyszłość budownictwa spoczywa w rękach młodych specjalistów.

Jego ideą jest zachęcanie osób studiujących architekturę do zaprezentowania autorskich pomysłów spełniających założenia zrównoważonego rozwoju i wpisanych w kontekst architektoniczny różnych miast na świecie. Ostatnia edycja konkursu, w Lizbonie, zainteresowała studentów z ponad 30 krajów.

Zadane konkursowe w edycji 2024 jest zlokalizowane w Finlandii, w Helsinkach. Tam też, w czerwcu 2024, będzie miał miejsce międzynarodowy finał konkursu.

Pula nagród: 11 500 euro

Szczegóły tegorocznego konkursu znajdą Państwo na stronie organizatorów:

Grupa Sint-Gobain Polska