Reprezentacja WA PG na Landscape Forum Le:Notre i Szkole Letniej w Nürtingen | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-08-03

Reprezentacja WA PG na Landscape Forum Le:Notre i Szkole Letniej w Nürtingen

zdjęcie z wręczenia nagrody z lewej strony od pasa w góre studentki i student WA PG z prawej strony osoba wręczająca nagrodę 3. studentce od lewej
W dniach 27.06 – 1.07.2023 odbyło się 12 Landscape Forum LE:NOTRE w miejscowości Nürtingen, podczas którego nasi studenci Marta Hrycyna, Natalia Fronczek, Marta Kloch, Liudmila Matsisovich oraz Szymon Jackowski odebrali pierwszą nagrodę Międzynarodowym Konkursie Studenckim Neckar Landscape Park: Re-Imagining The Productive City Region.

Wykonali oni zwycięski projekt podczas zajęć, które były częścią międzynarodowej współpracy w programie TELOS. Projekt był prowadzony pod opieką dr hab. inż. arch. Karoliny Krośnickiej, prof. PGdr inż. arch. Magdaleny Rembezy, dr hab. inż. arch. Doroty Wojtowicz-Jankowskiej, prof. PG. oraz dr hab. inż. arch. Katarzyny Zielonko-Jung, prof. PG.

Jednocześnie w dniach 24.06 – 3.0.2023 nasi studenci (Marta Hrycyna, Marta Kloch, Liudmila Matsisovich, Szymon Jackowski, Revsen Ozdemir), doktoranci (Bahaa Bou Kalfouni, Saira Abbasi, Miguel Delso Paez) i pracownicy (dr hab. inż. arch. Karolina Krośnicka, dr inż. arch. Gabriela Rembarz, dr hab. inż. arch. Dorota Wojtowicz-Jankowska) uczestniczyli w letniej szkole.

Wydarzenie to było istotne także z powodu trwania pierwszego letniego festiwalu IBA’27, Międzynarodowej Wystawy Budownictwa Regionu Stuttgartu. Intensywny program szkoły letniej był zintegrowany z Forum Krajobrazowym Regionu Stuttgartu i obejmował szereg wydarzeń takich, jak: wykłady, warsztaty, living lab, spotkania z lokalnym środowiskiem oraz wernisaż sztuki. Celem szkoły letniej było zaprezentowanie i omówienie aktualnego stanu programu nauczania TELOS oraz zapoznanie się z tematyką kolejnego konkursu studenckiego LE:NOTRE, którego miejscem będzie tym razem Tartu w Estonii.