Twa druga edycja międzynarodowej szkoły letniej NLITED | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-08-30

Twa druga edycja międzynarodowej szkoły letniej NLITED

 zdjęcie grupy uczestniczek i uczestników na schodach przed Gmachem Głównym PG
Szanowni Państwo, w dniach 26 sierpnia - 01 września 2023r. na Politechnice Gdańskiej trwa druga edycja szkoły letniej NLITED. 
Szkoła letnia NLITED

Została zorganizowana przy wsparciu Daylight Academy  jako już druga edycja tygodniowego intensywnego programu szkoleniowego koncentrującego się na oświetleniu dziennym w budynkach. W programie bierze udział 27 osób w tym studentki i studenci studiów magisterskich oraz doktoranci i doktorantki, a także specjalistki i specjaliści w dziedzinie światła dziennego z ponad 10 różnych krajów. Osoby uczestniczące w szkole letniej NLITED mają szansę czerpania wiedzy od od prestiżowych wykładowców, takich jak Marie-Claude Dubois z Uniwersytetu w Lund, Valerio R.M. Lo Verso z Politechniki w Turynie, Agnese Salvati z UPC w Barcelonie, Aicha Diakite-Kortlever z Technische Universität w Berlinie, Emanuele Naboni z Instytutu Technologii Królewskiej Akademii Duńskiej w Kopenhadze, Katharina Wulff z Uniwersytetu Umeå w północnej Szwecji i Kynthia Chamilothori z Politechniki w Eindhoven.

Program

Program szkoły letniej obejmuje wykłady prowadzone przez międzynarodowe grono najlepszych naukowców i ekspertów w dziedzinie oświetlenia dziennego, wycieczkę techniczną po dzielnicach mieszkaniowych Gdańska oraz końcową prezentację projektów opracowanych podczas szkoły letniej w formie klipu wideo.

Głównym celem szkoły letniej jest opracowanie projektu oświetlenia dziennego. Studenci pracują w grupach trzy- lub czteroosobowych, a mentorki i mentorzy prowadzą ich przez cały proces i codziennie przedstawiają krótkie prezentacje.
Działania związane z nauczaniem i uczeniem się będą oparte na trzech głównych zadaniach, które zostały zdefiniowane w celu uzupełnienia ePlatformy o bardziej praktyczne i realistyczne doświadczenia.

Program szkoły letniej jest połączony z publicznym wydarzeniem, które odbędzie się 1. września w ramach Gdynia Design Days  w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie uczestnicy szkoły letniej NLITED zaprezentują swoje projekty końcowe.

Projekt NLITED

New Level of Integrated TEchniques for Daylighting education (NLITED) to program Erasmus+ stworzony w 2020 roku i współfinansowany przez Unię Europejską. Program edukacyjny skierowany jest do wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat oświetlenia dziennego, aby poprawić samopoczucie i zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. NLITED ma również na celu zbudowanie strategicznej europejskiej sieci, aby kontynuować rozmowy na temat oświetlenia dziennego i kultury światła.

NLITED jest tworzony przez konsorcjum 4 europejskich uniwersytetów: DTU (Dania), Unicusano (Włochy), Lund University (Szwecja) i Politechniki Gdańskiej (Polska). Lokalni koordynatorzy Federica Giuliani, Mandana Khanie, Niko Gentile i Natalia Sokólł. Zesó ciężko pracował na sukces szkoły letniej. Opracowali również bezpłatną platformę e-learningową dla edukacji w zakresie oświetlenia dziennego, która jest otwarta dla wszystkich.

strona projektu instagram projektu

116 wyświetleń