Urban Design Award vol. 27- wystawa zwycięskich projektów | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-22

Urban Design Award vol. 27- wystawa zwycięskich projektów

grafika FA CVUT
Zapraszamy na wystawę najlepszych studenckich projektów urbanistycznych wyłonionych w międzynarodowym konkursie, którego współorganizatorem jest Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.

Konkurs przeprowadzany jest przez Wydział Architektury Politechniki Czeskiej w Pradze (FA ČVUT) i jest przeznaczony jest dla wszystkich studentów studiów stacjonarnych z uczelni współorganizujących konkurs, a pochodzących z krajów przynależących do Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). Do udziału kwalifikują się projekty urbanistyczne wykonywane w ramach prac semestralnych dowolnego semestru, z wyłączeniem prac dyplomowych.

Zapisy regulaminowe stanowią, że międzynarodowe jury przyznaje 3 nagrody (1 nagroda – 600 Euro; 2 nagroda – 350 Euro; 3 nagroda 250 euro) oraz wyróżnienia (na łączną sumę 360 Euro). Konkurs prowadzony jest w języku angielskim a prace przesyłane są elektronicznie.

Wystawa podsumowuje konkurs obejmujący projekty z roku akademickiego 21-22 i potrwa od 26 czerwca do 9 lipca, w holu przed biblioteką główną PG. Zobaczcie prace, których autorzy:

“… are building the future on historical foundations. With respect.”

Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu Funduszu Wyszehradzkiego

Obecny nabór projektów trwa do 10 lipca 2023