Zobacz światło w nowym świetle | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-09

Zobacz światło w nowym świetle

grafika frstiwal światła
Zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Światła UNESCO. Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej  jest dumnym partnerem drugiej edycji Festiwalu Światła, który w weekend 13-14 maja 2023 rozświetli Gdańsk. Na terenie Góry Gradowej odbędą się liczne wystawy, pokazy i warsztaty z pogranicza sztuki, nauki oraz technologii, które pokażą światło w zupełnie nowym świetle.

Organizatorzy zadbali o atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku, płci i zainteresowań. Zapraszamy na wystawy, które będą czynne w sobotę od 16:00 do 22:00 oraz w niedzielę między 12:00 a 17:00, liczne warsztaty, koncerty muzyczne i pokazy, które rozświetlą Górę Gradową w sobotni wieczór.

W ramach festiwalu zapraszamy na wystawa wybranych prac studentów Wydziału Architektury PG nagrodzonych w konkursie na oprawę oświetleniową w latach 2019-2023.

Lampa - wystawa kreatywnych projektów oświetlenia

Zapraszamy również do obejrzenia rozmowy z dr inż. arch. Karoliną Zielińską-Dąbkowską, adiunkta na naszym wydziale, która opowiada o świetle naturalnym i sztucznym oraz jego powiązaniach z architekturą i miastami w ramach programu MIASTORANEK fundacji anty RAMA.

Wykład Uwaga! Niebezpieczne światło

Dla osób 50+ odbędą się warsztaty pt. „Światło na sztuczną inteligencję” w języku polskim oraz angielskim, które są doskonałą okazją by poszerzyć swoją wiedzę na ten temat oraz zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy z narzędziami i algorytmami SI.

W ramach warsztatów zapraszamy do wysłuchania prezentacji dyplomantów Wydziału Architektury PG inż. arch. Michaliny Stypik oraz inż. arch. Adama  Szymańskiego, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z wykorzystaniem programów bazujących na sztucznej inteligencji do inspiracji przy koncepcji architektonicznej swojego dyplomu

Prezentacja prac dyplomowych studentek i studentów WA PG

Warsztaty

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, płatne są natomiast niektóre warsztaty (obowiązują zapisy).

Strona festiwalu