Rozwiązanie konkursu na projekt koncepcyjny obiektu wykonanego z łopaty turbiny wiatrowej | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-02

wizualizacja wiaty rowerowe wykonanej z recyklingowanych łopat turbin wiatrowych - projekt zajął 1. miejsce
1. miejsce - projekt wiaty rowerowej, zespół: Marta Bochyńska, Monika Naskręt, Aleksandra Sułecka
28 kwietnia ogłoszone zostały wyniki konkursu na najlepszy projekt koncepcyjny obiektu z wykorzystaniem wycofanej z eksploatacji łopaty turbiny wiatrowej.

Konkurs został ogłoszony w ramach projektu prowadzonego przez naukowczynie i naukowców z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska i Wydziału Architektury. Projekt Redivivus Wind Turbine Blades ma na celu wypracowanie praktycznych metod recyklingu materiału kompozytowego uzyskanego z wycofanych z eksploatacji łopat turbin wiatrowych.

Kierowniczką projektu jest prof. dr hab. inż. Magdalena Rucka, a został on podzielony na trzy części

• (A)rchitecture
  • (B)uilding
  • (C)oncrete

Zespół z Wydziału Architektury odpowiada za pierwszą część - A(rchitecture), liderką jest dr inż. Monika Zielińska wraz z dr inż. Karolem Grębowskim i dr inż. arch. Michałem Kwaskiem.

W zakresie części A(rchitecture) było między innymi przeprowadzenie otwartego konkursu architektonicznego. Do konkursu zgłoszono pięć projektów wiat rowerowych i dwa projekty dowolnych obiektów budowlanych.

Pierwsze miejsce zajął projekt wiaty rowerowej zespołu Marta Bochyńska, Monika Naskręt, Aleksandra Sułecka.

Projekt z opisem (pdf, 4.61MB)

Drugie miejsce przyznano Panu Igorowi Dżus

Projekt z opisem (pdf, 847.53kB)

Serdecznie Gratulujemy!