Nasze studentki zaprojektowały najlepsze lampy systemowe do wnętrz | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-14

Nasze studentki zaprojektowały najlepsze lampy systemowe do wnętrz

zdjęcię zwyciężczyń w konkursach movable home i lampa systemowa
W tegorocznej edycji konkursu Lampa Systemowa do wnętrz mieszkalnych I i II miejsce zajęły nasze studentki. Projekty zostały wykonane w ramach przedmiotu obieralnego na kierunku architektura prowadzonego przez dr inż. arch. Karolinę Zielińską-Dąbkowską i mgr. inż. arch. Kacpra Radziszewskiego. Poniżej dzielimy się z Państwem szczegółami konkursu.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Zadaniem pracy konkursowej było zaprojektowanie systemowej oprawy oświetleniowej lub rodziny opraw, dedykowanej do wnętrza mieszkalnego.

Celem konkursu jest zainspirowanie do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED, i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych.

Zespół: Ada Żurańska, Justyna Wojdyło, Maria Malinowska

Projekt (pdf, 566.55kB) Opis (pdf, 58.97kB)

Opinia Jury Praca otrzymała I nagrodę za wyjątkowo wrażliwe i umiejętne podejście do problemu projektowania światła wchodzącego w interakcję z użytkownikiem, również użytkownikiem o specjalnych potrzebach. Zaprezentowana oprawa o zmieniającej się harmonijnie formie jest piękna i funkcjonalna, może być zastosowana w różnych miejscach, jak również multiplikowana lub rozbudowywana.

Zespół: Anita Kotłowska, Sandra Koper

Projekt (pdf, 1.43MB)

Opinia Jury Praca otrzymała II nagrodę za bardzo udaną próbę stworzenia prostej ale bardzo pomysłowej lampy będącej zarazem geometryczną układanką – łamigłówką zainspirowaną geometrią przyrządów i modeli astronomicznych.