Konkurs im. prof. Jana Zachwatowicza | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-06

Konkurs im. prof. Jana Zachwatowicza

plakat zielone tło czarny napis konkurs międzynarodowy im. Profesora Jana Zachwatowicza na najlepsze prace magisterskie
 Szanowni Państwo, do 15.03.2023 można zgłaszać się do konkursu ICOMOS Konkurs im. prof. Jana Zachwatowicza za dyplomowe prace magisterskie podejmujące problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego.

Strona Organizatora

Nagroda została ustanowiona w roku 2000 przez Polski Komitet Narodowy ICOMOS, Generalnego Konserwatora Zabytków RP, oraz córki Profesora: Katarzynę Zachwatowicz-Jasieńską, Krystynę Zachwatowicz-Wajdę i Andrzeja Wajdę - w stulecie urodzin Jana Zachwatowicza. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspomaga przeprowadzenie Konkursu organizacyjnie i finansowo, delegując swego przedstawiciela do Jury Nagrody.
Profesor Jan Zachwatowicz (1900-1983) architekt, profesor Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, był Generalnym Konserwatorem Zabytków w latach 1945-1957, jednym z głównych inicjatorów odbudowy zespołu staromiejskiego Warszawy i wybitnym badaczem dziejów architektury polskiej w jej związkach z architekturą europejską.

• Termin składania prac: 15.03.2023
  • Zakończenie prac Jury: 20.04.2023