Rekrutacja na studia Erasmus+ | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-24

Rekrutacja na studia Erasmus+

plakat
Szanowni Państwo, już w tym miesiącu rusza rekrutacja na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Poniżej przedstawiamy treść ogłoszenia naboru.
Terminy rekruacji
  • 27 luty - 12 marca 2023 – termin składania podań - formularza zgłoszeniowego on-line, wraz z wymaganymi załącznikami: zdjęciem legitymacyjnym, certyfikatami językowymi oraz listami motywacyjnymi - Dziekanat Wydziału Architektury, pok.313 (aplikacja odbywa się poprzez portal moja PG)
  • do 17 marca 2023 – ogłoszenie listy osób wstępnie zakwalifikowanych przez Komisję Rekrutacyjną na wyjazd w roku akademickim 2023/2024
  • 17 marca 2023 godz. do uzgodnieniaspotkanie osób wstępnie zakwalifikowanych na wyjazd

Stypendium Erasmus+ pokrywa różnicę w kosztach utrzymania w Polsce i za granicą.

Uwaga

Wszystkie podpisane dokumenty aplikacyjne podpisane przez studenta/aplikanta wraz ze zdjęciem  należy przekazać do dziekanatu (pok. 313) w wyznaczonym okresie rekrutacji.

Rekrutacja na rok akademicki 2023/2024 jest otwarta dla:

• Studentów I stopnia – Wydziału Architektury na kierunkach Architektura i Gospodarka Przestrzenna z aktywnym statusem studenta
  • Studentów II stopnia kierunku Gopodarka Przestrzenna z aktywnym statusem studenta
  • Studentów II stopnia kierunku Architektura – rekrutacja warunkowa, awansem z aktywnym statusem studenta na I stopnia
Uwaga

REKRUTACJA DLA PRZYSZŁYCH STUDENTÓW STOPNIA II na wyjazd w roku akademickim 2023/2024 będzie odbywać się warunkowo.

Studenci zrekrutowani warunkowo przez Komisję kwalifikacyjną Erasmus, którzy następnie z początkiem roku akademickiego 2023/2024   podejmą studnia na II stopniu kierunku Architektura będą mogli wyjechać na mobilność na semestr 2 - letni. Oczywiście  warunkiem jest zaliczenie wszystkich przedmiotów semestru 1 bez braków. Nowe zasady powstały w wyniku zmiany w programie studiów i związanym z tym terminem rozpoczęcia nowego cyklu studiów magisterskich w październiku roku akademickiego 2023/2024. Kwalifikacja do wyjazdu może dotyczyć tylko osób z aktywnym statusem studenta na uczelni macierzystej.

Ogłoszenie naboru (pdf, 920.22kB)

O programie na WA

Dział Współpracy Międzynarodowej