Za nami Święto Wydziału Architektury | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-07

Za nami Święto Wydziału Architektury

zdjęcie kolegium dziekańskiego z JM Rektorem PG
Kolegium Dziekańskie wraz z JM Rektorem PG prof. dr hab. inż. Krzysztofem Wilde, członkiem korespondentem PAN
We wtorek 6 grudnia spotkaliśmy się by wspólnie świętować osiągnięcia pracowników kadry akademickiej, studentów i pracowników administracji Wydziału Architektury. Na zakończenie oficjalnej części zespół ARCHI BAND porwał publikę do wspólnej zabawy. W holu przed biblioteką prof. dr hab. inż. arch Jakub Szczepański, prodziekan ds. Nauki i prof. dr hab. inż. arch. Lucyna Nyka, Dziekan Wydziału Architektury uroczyście otworzyli wystawę monograficzną dr. inż. arch. Wiesława Czabańskiego.

Podczas Święta Wydziału Architektury Dziekan prof. dr hab. inż. arch. Lucyna Nyka przedstawiła sukcesy pracowników kadry akademickiej WA. Istotnym i najbardziej wymiernym kryterium sukcesu Wydziału Architektury jest uzyskanie kategorii A+ za dyscyplinę naukową architektura i urbanistyka w ocenie Komisji Ewaluacji Nauki oraz Ministra Edukacji i Nauki. Poprzedni rok był również  owocny w publikacje kadry akademickiej WA jak i realizowane granty.

JM Rektor prof. Krzysztof Wilde wręczył nagrody II i III stopnia za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, badawczo-rozwojowe i organizacyjny uzyskane w 2021 roku a także nagrody dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w 2021 roku.

Odczytane zostały również wszystkie nagrody i wyróżnienia uzyskane przez naszych absolwentów za najlepsze prace magisterskie uzyskane w 2021 roku.

W imieniu grona studenckiego przemówiła Pani Karolina Gładykowska - nowa przewodnicząca Wydziałowej Rady Studentów.

Zwieńczeniem uroczystości było otwarcie wystawy dr. inż. arch. Wiesława Czabańskiego - inicjatora i głównego architekta kierującego pracami przy zabytkowych budynkach portierni i poczty (2003), adaptacji poddaszy Gmachu Głównego na cele użytkowe (2003), przekryciami i adaptacją obu dziedzińców Gmachu Głównego (2006), modernizacją Auli w Gmachu Głównym (2003). Zwieńczeniem prac kierowanych przez Wiesława Czabańskiego na rzecz Politechniki Gdańskiej było odtworzenie wieży zegarowej wraz z Alegorią Nauki (2012). Kuratorem wystawy jest dr inż. arch. Jarosław Bąkowski, przestrzeń zaaranżowali członkowie wydziałowej komisji ds. promocji dr hab. inż. arch. Dorota Wojtowicz Jankowska i prof. dr hab. sztuki Jan Buczkowski.

Poniżej zamieszczamy film z niedługim wywiadem z doktorem Wiesławem Czabańskim przygotowanym specjalnie na Święto Wydziału Architektury. Rozmowę prowadził prof. dr hab. inż. arch. Jakub Szczepański.

Chapeau bas dla zespołu ARCHI BAND który wywołał największe uniesienie wśród gości i gościń Święta Wydziału Architektury.