Małe budownictwo duże korzyści - konkurs dla studentów i absolwentów | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-10-20

Małe budownictwo duże korzyści - konkurs dla studentów i absolwentów

Szanowni Państwo, dnia 14.09.2022 Ministerstwo Rozwoju i Technologii wspólnie z Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego uruchomili otwarty konkurs architektoniczny konkurs dla studentów i absolwentów, na koncepcję budynku rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy do 70m2 Małe Budownictwo - Duże Korzyści.

Współzawodnictwo w konkursie obejmie trzy tematy:

1. Opracowanie projektu modelowego budynku rekreacji indywidualnej. Temat wiąże się z poszukiwaniem optymalny, rozwiązań funkcjonalnych, w zakresie formy obiektu i rozwiązań przestrzennych dla budynków zapewniających funkcje rekreacyjne.
  2. Inżyniera budynków rekreacyjnych. Temat eksplorujący możliwości i zasadność stosowania rozwiązań proekologicznych w budynkach rekreacyjnych poprzez określenie relacji wielkości inwestycji początkowej do kosztów eksploatacji budynku oraz wskazanie momentu zwrotu inwestycji. Zagadnienia kluczowe: budżet i finansowanie.
  3. Praca zdalna i sytuacja zagrożenia geopolitycznego. Temat poświęcony poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie przystosowanie budynków rekreacyjnych do potrzeb pracy zdalnej oraz tymczasowego zamieszkania w sytuacji kryzysowej.

Przewidziane są nagrody zarówno rzeczowe jak i pieniężne. Wysokość nagród:

1. Miejsce 10 000zł
  2. Miejsce 6 000zł
  3. Miejsce 4 000zł

i wyróżnienia po 2 000zł. Nagrody zostaną przyznane w każdym z trzech tematów.

Termin nadsyłania prac mija 31.12.2022

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie konkursu