Młodzi dla Fahrenheita | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-11-12

Młodzi dla Fahrenheita

Plakat promujący konferencję popularnonaukową w Domu Uphagena 17.11.2021

Towarzystwo Dom Uphagena zaprasza na konferencje popularno-naukową , doktorantek i doktorantów z trzech uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zaprezentują problematykę swoich badań. Konferencja odbędzie się 17 XI 2021, w rocznicę śmierci patrona Towarzystwa Johanna Uphagna zm. 17 XI 1802 r. W 2012 r. Towarzystwo zorganizowało konferencję „Młodzi badacze Janowi Uphagenowi”, tematyka wystąpień była związana zwłaszcza z historią Gdańska. Tym razem jednak zwróciliśmy się do doktorantek i doktorantów wspomnianych 3 uczelni , reprezentujących różne dziedziny i dyscypliny naukowe . W związku z tym konferencja jest zatytułowana „Młodzi dla Fahrenheita” Chodzi oczywiście o Daniela Gabriela Fahrenheita, patrona Związku Uczelni (GUMEG, PG UG). W ten sposób łączymy dwie postaci patrona nauk Johanna Uphagena i naukowca Daniela Gabriela Fahrenheita, obu związanych z Gdańskiem.

Tematyka wystąpień dotyczy różnych zagadnień : zdrowej żywności, toksyn, fizyki i cząsteczek, leków na różne choroby i pandemie, aspektów prawnych ochrony dziedzictwa, architektury gdańskiej .

Konferencja odbywa się pod patronatem Związku Uczelni Fahrenheita, mecenasem konferencji jest Miasto Gdańsk a partnerem Muzeum Gdańska

Poniżej link do transmisji na zoomie:
Join Zoom Meeting

54 wyświetleń