Katarzyna Zielonko-Jung członkinią Rady Klimatycznej UNGCNP | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-11-08

Katarzyna Zielonko-Jung członkinią Rady Klimatycznej UNGCNP

Pani Profesor Katarzyna Zielonko-Jung podczas wręczania nominacji na członka Rady Klimatycznej

Dr hab. inż. arch. Katarzyna Zielonko-Jung została członkinią Rady Klimatycznej przy UN Global Compact Network Polska. UN Global Compact to instytucja powołana przez Sekretarza generalnego ONZ działając na rzecz środowiska, praw człowieka, przeciwdziałania korupcji oraz godnej i legalnej pracy. Rada Klimatyczna UNGCN Polska liczy 22 Członkiń i Członków z różnych uczelni w Polsce reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Jej zadaniem są działania na rzecz edukacji klimatycznej w Polsce. Uroczystość wręczenia nominacji oraz pierwsze posiedzenie Rady odbyła się 23 października 2021 roku.