Konkurs architektoniczny Ruukki – zaprojektuj muzeum śniegu w Rovaniemi! | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-22

Konkurs architektoniczny Ruukki – zaprojektuj muzeum śniegu w Rovaniemi!

Plakat konkursu The Unbelievable Challenge 2021
Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną i chce zwrócić na to uwagę innych. Konkurs The Unbelievable Challenge 2021 organizowany jest przez firmę Ruukki Construction i otwarty dla obywateli wszystkich krajów Schengen. Partnerami Ruukki Construction w konkursie The Unbelievable Challenge 2021 są miasto Rovaniemi oraz pracownie architektoniczne – WXCA z Polski i Snøhetta z Norwegii.

Konkurs rozpoczyna się 15 września 2021 r., a jego regulamin i wytyczne dla uczestników dostępne są na stronie internetowej www.unbelievablechallenge.com. Gotowe projekty należy składać do 3 listopada 2021 r. Finaliści ogłoszeni zostaną 9 grudnia 2021 r.

Zwycięży projekt, który najlepiej spełni założenia określone w regulaminie konkursu. Najlepszy pomysł powinien wykorzystywać zrównoważone, przyjazne dla środowiska produkty stalowe Ruukki, które znakomicie komponują się z otoczeniem. Ważną rolę w ocenie prac i wyborze zwycięzcy odgrywać będzie również możliwość recyklingu i ponownego użycia produktów, a także inspirująca i spójna prezentacja koncepcji przed jury.

Główną nagrodą w konkursie jest 6-miesięczny staż w pracowni WXCA w Warszawie oraz nagroda pieniężna w wysokości 1000 EUR.

Jurorami konkursu są architektki Eli Synnevåg (Snøhetta) i Marta Sękulska-Wrońska (WXCA), architekt i zwycięzca konkursu w 2014 roku Alexandru Oprita, przedstawiciel miasta Rovaniemi Sipi Hintsanen oraz reprezentujący Ruukki Janis Zaharans.

50 wyświetleń