Interdyscyplinarna współpraca badawcza architektki i prawniczki w ramach ILLUME | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-06-09

Interdyscyplinarna współpraca badawcza architektki i prawniczki w ramach ILLUME

Okładka miesięcznika "Przegląd Prawa Publicznego"

Mamy przyjemność poinformować, że niedawno ukazał się artykuł naukowy autorstwa dr inż. arch. Karoliny Zielińskiej-Dąbkowskiej (adiunkt w Katedrze Architektury Miejskiej i Przestrzeni Nadwodnych na Wydziale Architektury PG, kierownik ILLUME) i dr Katarzyny Szlachetko (adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji UG, kierownik autorskiego programu badawczego Good Light Law przy Instytucie Metropolitalnym) pt. „O (bez)skuteczności prawa polskiego wobec antropogenicznych zanieczyszczeń światłem sztucznym (ang. man-made light pollution)”.

Czasopismo prawnicze „Przegląd Prawa Publicznego” [Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska] jest pomocnym źródłem wiedzy w pracy podmiotów zajmujących się funkcjonowaniem administracji publicznej i szeroko rozumianym prawem publicznym.

Artykuł zostanie również zamieszczony w Systemie Informacji Prawnej LEX – największej bazie elektronicznej informacji prawnej, z którego korzystają sądy powszechne i administracyjne, organy administracji publicznej, teoretycy i praktycy prawa.

Artykuł jest jedną z kilku publikacji, które powstały w zakresie współpracy członków ILLUME [/ɪˈl(j)uːm/] – grupy badawczej w ramach Centrum Badawczego EcoTech na Politechnice Gdańskiej, stworzonej w celu minimalizacji wpływu zanieczyszczenia światłem sztucznym na ludzi, florę i faunę. Członkowie grupy posiadają interdyscyplinarne umiejętności praktyczne i wiedzę w zakresie tych zagadnień.

więcej informacji o ILLUME <link do strony o ILLUME>
link do artykułu