Studenci WA PG laureatami ogólnopolskiego konkursu "Sustainable lamp" | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2020-02-12

Studenci WA PG laureatami ogólnopolskiego konkursu "Sustainable lamp"

Autorzy nagrodzonych projektów lamp
Studenci Wydziału Architektury PG zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu "Sustainable lamp" na zaprojektowanie lampy z poprodukcyjnych materiałów odpadowych w połączeniu z nowoczesną technologią LED, pod honorowym patronatem Instytutu Adama Mickiewicza, Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Lighting Europe.

Jury składające się ze znanych i cenionych architektów, projektantów oraz specjalistów z zakresu oświetlenia, zakwalifikowało do finału konkursu 6 prac, z czego aż 3 z WA PG. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas 28. Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło, w dniu 6 lutego 2020 r. w Warszawie. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac konkursowych zorganizowana na terenie targowym.

Studenci naszego Wydziału otrzymali trzy główne nagrody. I Nagrodę za lampę Felt autorstwa Michaliny Stypik, Adama Szymańskiego i Karoliny Skórki oraz dwie równorzędne III Nagrody za lampę Dostrojowa autorstwa Marcina Kuleszy i Aleksandry Brudło i lampę Tirreno autorstwa Jakuba Łukomskiego, Mateusza Nazarko i Wiktora Olszewskiego. W konkursie nie przyznano II nagrody, tylko wyróżnienia.

Nagrodzone prace wykonano podczas eksperymentalnego seminarium obieralnego prowadzonego przez dr inż. arch. Karolinę Zielińską-Dąbkowską i mgr. inż. arch. Kacpra Radziszewskiego pt. Zastosowanie technologii cyfrowych w kontekście nowych metod projektowania w architekturze – konkurs na oprawę oświetleniową.

Zwycięzcom gratulujemy!