Dwie absolwentki WA PG laureatkami konkursu na najlepsze prace dyplomowe poświęcone problematyce mieszkalnictwa | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2019-12-28

Logo WA PG
Dwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej – Aleksandra Gordowy i Weronika Mazurkiewicz – znalazły się wśród laureatów konkursu na najlepsze prace dyplomowe poświęcone problematyce mieszkalnictwa "PUM – Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców", organizowanego przez PFR Nieruchomości S.A. w partnerstwie z Fundacją PFR i Wydawnictwem Bęc Zmiana.

W poniedziałek 16.12.2019 ogłoszono wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe poświęcone problematyce mieszkalnictwa "PUM – Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców", organizowanego przez Polską Federację Rynku Nieruchomości w partnerstwie z Fundacją PFR i Wydawnictwem Bęc Zmiana.

I nagrodę za pracę pt. Przyjemność nudy. Dom jako przestrzeń produktywna i nieproduktywna w kontekście kamienicy mieszkalnej w Łodzi przy ulicy Wschodniej, napisaną na Wydziale Architektury Delft University of Technology w Holandii otrzymała mgr inż. arch. Aleksandra Gordowy, absolwentka studiów inżynierskich na WA PG.

Wyróżnienie II stopnia za pracę doktorską pt. Współczesne instrumenty kształtowania obrzeżnych struktur miejskich o charakterze kompleksowym, obronioną na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskie pod opieką naukową prof. dra hab. inż. arch. Piotra Lorensa, dr hab. Małgorzaty Dymnickiej, prof. PG oraz dr inż. arch. Justyny Boruckiej otrzymała dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz.

Serdecznie gratulujemy laureatkom!

O konkursie

W maju 2019 PFR Nieruchomości zwrócił się z pytaniami o przyszłość mieszkalnictwa do młodych badaczy i badaczek, absolwentów i absolwentek studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i doktoranckich, którzy tej problematyce poświęcili swoje prace dyplomowe. 63 zgłoszenia z polskich i zagranicznych uczelni wyższych poruszały bardzo zróżnicowaną tematykę, m.in. jak mierzyć jakość architektoniczną, urbanistyczną i społeczną osiedla czy jak zagwarantować zrównoważony rozwój osiedli i budynków, a wraz z nim – całych społeczności.
Źródło: www.nieruchomosci.pfr.pl/wyniki-konkursu-pum-przestrzen-uzytkownikow-i-mieszkancow/

Organizatorzy: PFR Nieruchomości, PFR Fundacja
Partner: Fundacja Bęc Zmiana

Patroni:
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
Kwartalnik Rzut
Architektura & Biznes

Kapituła konkursu:
Joanna Erbel – Dyrektorka Biura Innowacji PFRN (przewodnicząca)
prof. Marek Bryx (SGH)
architekt Zbigniew Maćków
dr Waldemar Siemiński (IRMiR)
dr hab. inż. arch. Karolina Tulkowska-Słyk (PW)
dr hab. inż. arch. Agata Twardoch (PŚ)
Bogna Świątkowska – prezeska Fundacji Bęc Zmiana
Mirosław Barszcz – prezes Zarządu PFR Nieruchomości

Więcej informacji znaleźć można tutaj.