Laboratorium cyfrowych technologii i materiałów przyszłości | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Laboratorium cyfrowych technologii i materiałów przyszłości

Laboratorium powstało jako część projektu "Inżynierowie Przyszłości" na Politechnice Gdańskiej, mającego na celu rozwój nowoczesnej infrastruktury technicznej dla programu edukacyjnego uczelni. Jest to laboratorium nowoczesne, skupiające się na wykorzystaniu technologii cyfrowych, szczególnie w kontekście projektowania architektonicznego i materiałów przyszłości.

Główne cechy laboratorium to:

• Cyfrowa pracownia wytwarzania i modelowania, wyposażona w najnowocześniejsze narzędzia.
  • Zaawansowane urządzenia, takie jak 6-osiowy robot KUKA, frezarka CNC, drukarki 3D.
  • Bogaty zestaw urządzeń do pracy w różnych materiałach.

Infrastruktura technologiczna laboratorium pozwala na:

• Prowadzenie badań na najwyższym poziomie.
  • Realizację zaawansowanych projektów prototypowych i eksperymentów praktycznych.

Przestrzeń laboratoryjna została zaprojektowana w sposób sprzyjający kreatywności i eksploracji. Umożliwia to nie tylko tworzenie prototypów, ale również badania nad różnymi materiałami i praktyczne zastosowanie zaawansowanych technologii cyfrowych.