Wyjazd warsztatowy do Japonii | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Wyjazd warsztatowy do Japonii

logo WA PG
Aktualizacja:
Zasady rekrutacji dot. wyjazdu - wkrótce.
Aktualizacja:
Kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu odbędzie się 21.01.2023 (sobota) o godzinie 10:15 w sali 365 (Gmach Główny).

Treść ogłoszenia:

Szanowni Państwo,

W semestrze letnim 22/23 w ramach seminarium obieralnego na semestrach 4 i 6 możecie wyjechać na wyjazd warsztatowy do Japonii.

Wyjazd Tradycja i współczesność. Tokio i Yokohama organizuje profesor Tsutomu Nozaki, który od dwóch lat prowadzi projekt obieralny na semestrach 4 i 6 (inż.) i 2 (mgr).

Wyjazd potrwa około dziewięciu dni i w jego trakcie będziecie Państwo zwiedzać Tokio i Yokohamę, odwiedzicie pracownie architektoniczną i japońską uczelnię.

Wyjechać mogą studenci na każdym semestrze – semestr 4 i 6 w ramach seminarium obieralnego, natomiast pozostałe semestry w ramach dodatkowego osiągnięcia z wpisem do suplementu.

Spotkanie informacyjne odbędzie się dnia 09.12.2022 o godzinie 14:00 w Sali 454. W trakcie spotkanie omówione zostaną koszty, termin i dokładny program.

--

Prof. dr arch Tsutomu Nozaki – japoński architekt, absolwent Uniwersytetu Waseda, wykładowca Uniwersytetu AichiShukutoku.
W ramach stypendium rządu Japonii odbył studia doktoranckie na Politechnice Warszawskiej. Był profesorem wizytującym na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie oraz /jako pracownia gościnna/ na ASP w Warszawie. Jest wykładowcą Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. W tym roku prowadził warsztaty architektoniczne w Japonii organizowane przez Uniwersytet Shizuoka wspólnie z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej.
Współpracował przy tworzeniu pawilonu polskiego i litewskiego na EXPO AICHI w 2005 roku, zaprojektował polską restaurację “Polonez” w Nagoi.

Jest członkiem UIA (Union of International Architect) w Japonii oraz Oddziału Warszawskiego SARP.