Wystawa INKLUZJA | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-05-26

Wystawa INKLUZJA

Dominika Trzcińska studentka współautorka wystawy

W budynku Hydromechaniki [nr 11 na mapie kampusu, wejście przez sklep PG, w godzinach funkcjonowania sklepu od 9 do 15] do końca semestru możecie oglądać wystawę, zatytułowaną „Inkluzja”, na którą składają się wybrane projekty studentów Wydziału Architektury, zrealizowane w ramach zajęć w Katedrze Sztuk Wizualnych w roku akademickim 2020/2021 w czasie pandemii COVID-19 (zajęcia odbywały się on-line i w trybie hybrydowym). Zajęcia prowadzone były przez prof. Janusza Tkaczuka, prof. Krzysztofa Wróblewskiego, mgr Pawła Sasina, mgr Kacpra Radziszewskiego oraz mgr Patryka Różyckiego.

Wystawa składa się z dwóch części. Jedną nich stanowią projekcje slajdów oraz filmów wideo dokumentujących działania plenerowe w ramach przedmiotu kompozycja rzeźbiarska II prowadzonych na 5 semestrze studiów inżynierskich. Druga część wystawy to pięć różnej wielkości obiektów wykonanych z żywicy syntetycznej pod wspólnym tytułem „Inkluzja”. Osadzone są one na specjalnie wyprofilowanych i pomalowanych cokołach tak, aby stanowiły zintegrowaną grupę. Obiekty powstały w ramach zajęć z przedmiotu Site-Specific prowadzonych na 1 semestrze studiów magisterskich.

Stworzenie obiektów przestrzennych pt. „Inkluzja” było możliwa dzięki szczególnemu zaangażowaniu studentki pani Dominiki Trzcińskiej oraz pana mgr Pawła Sasina.

Na zdj. Dominika Trzcińska współautorka kompozycji „Inkluzja”.