Nagroda SARP dla pracowników naszego Wydziału!

Z wielką dumą informujemy, że dwójka pracowników Katedry Urbanistyki i Projektowania Regionalnego - dr inż. arch. Monika Arczyńska oraz dr inż. arch. Łukasz Pancewicz wraz z zespołem A2P2 architecture&planning (wraz z warszawską pracownią mamArchitekci), otrzymali nagrodę SARP za najlepsze realizacje ukończone w Polsce w 2024 roku. W kategorii „Najlepsza przestrzeń publiczna” nagrodę otrzymał Plac Wolności. Autorzy podjęli się rozwiązania bardzo trudnego tematu zarówno rozwiązań formalnych jak i powiazań historycznych i funkcjonalnych.
Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej na 1. miejscu w Rankingu Perspektywy 2025!

Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej został uznany za najlepszy w Polsce w tegorocznej edycji Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2025, który organizowany nieprzerwanie od 2000 roku, pomaga maturzystom w wyborze kierunku studiów i uczelni, na których chcą kontynuować swoją edukację.
Dwa wykłady otwarte: Historia kampusu PG i najnowsze ustalenia w sprawie Westerplatte
Zapraszamy na wykład Dziekana Wydziału Architektury, prof. Jakuba Szczepańskiego, który zdradzi nam tajemnice kampusu Politechniki Gdańskiej.
Data: Poniedziałek, 23 czerwca, godz. 17.00
Miejsce: Gmach Główny, sala 300 (III piętro)

Gdańsk Tech. Zdobądź ponad 50 000 zł na własny biznes! - spotkanie informacyjne

Dwa wykłady otwarte: Historia kampusu PG i najnowsze ustalenia w sprawie Westerplatte

23 czerwca o godz. 17:00, do nowego Centrum Obsługi Zwiedzających na Westerplatte odbędzie się wykład z cyklu „Spotkania z historią” pt. „Architektura «nowych» koszar na Westerplatte – nowe ustalenia”.
Konkursy "Architektura w drewnie" i "Wizja architekta-inżyniera" rozstrzygnięte!

"Architektura w drewnie" - Sylva
Konkurs na najlepsze rozwiązania z użyciem drewna w dyplomowych projektach inżynierskich 2024/2025 przygotowanych na kierunku Architektura WA PG.
Komisja wyłoniła pięcioro laureatów konkursu:
Najlepszy dyplom inżynierski SARP oraz IARP

Wyniki SARP o. Wybrzeże.
Nagrodzonych zostało 10 prac oraz przyznanych 10 wyróżnień:
Weź udział w badaniu EUROSTUDENT IX. Twoje zdanie ma znaczenie!

Badanie ma charakter cykliczny, co pozwala uchwycić zmieniające się trendy i stanowi cenne źródło wiedzy dla osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityki publicznej w obszarze szkolnictwa wyższego – zarówno w Polsce, jak i na poziomie europejskim.
EUROSTUDENT IX realizowany jest na podstawie zaawansowanej, wielostopniowej metodologii opracowanej przez międzynarodowy zespół badaczy pod kierunkiem ekspertów z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz szósty, dostarczając wartościowych danych porównawczych.
Wykład prof. Jakuba Szczepańskiego o architekturze kampusu PG

Czy kampus może być świadkiem historii? Jakie tajemnice skrywają mury Politechniki Gdańskiej?
Zapraszamy na wykład prof. Jakuba Szczepańskiego – dziekana Wydziału Architektury PG, architekta, badacza historii architektury i konserwatora zabytków.
Profesor od lat bada architekturę Gdańska i regionu bałtyckiego, łącząc naukę z praktyką konserwatorską. Podczas wykładu opowie o przemianach architektonicznych kampusu PG – od początków po czasy współczesne – oraz o jego znaczeniu w dziedzictwie miasta.