Aktualności | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Początki Gdańska - wykład dr hab. Piotra Samóla, prof. PG

Początki Gdańska konferencja
W dniu 10 października 2024 roku w Dworze Artusa odbyła się konferencja "Początki Gdańska - rozwój osadnictwa X-XII wiek", podczas której mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów poświęconych zagadnieniom osadnictwa w średniowieczu, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich badań nad genezą naszego miasta.

Zachęcamy do wysłuchania wykładu dra hab. inż. arch. Piotra Samóla. Dzięki uprzejmości Muzeum Gdańska wykład dostępny jest online. Można go znaleźć pod tym linkiem.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do śledzenia strony Muzeum Gdańska, które w każdy czwartek zamieszcza na swoim Facebooku nagrania wybranych referatów.

Podsumowanie cyklu warsztatów planistycznych przy udziale WA

Uczestnicy warsztatów
29 stycznia 2025 roku profesor Barbara Wikieł – Prorektor ds. studenckich oraz profesor Karolina Krośnicka – Prodziekan ds. nauki Wydziału Architektury PG, wzięły udział w podsumowaniu cyklu warsztatów planistycznych dotyczących kształtowania wizji rozwoju województwa pomorskiego do roku 2050. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Pomorskie Biuro Panowania Regionalnego, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Uczestnikami cyklu warsztatów byli studenci Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP Orzeł w Wejherowie. Spotkania studentów odbywały się w każdej z trzech uczelni skupionych w ramach Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.

Wykład profesora Antoniego Taraszkiewicza w Centrum Ekoinnowacji WILiŚ

budynek CEI
21 stycznia 2025 r. prof. dr hab. inż. arch. Antoni Taraszkiewicz – główny projektant Centrum Ekoinnowacji WILiŚ poprowadził wykład nt. nowopowstałego budynku w sercu kampusu Politechniki Gdańskiej.

W ramach zajęć z przedmiotu „Systemy instalacyjne dla architektów”, Studenci Wydziału Architektury PG zwiedzili budynek, dowiadując się o idei przyświecającej jego powstaniu oraz wykorzystanych do jego budowy technologiach.

Ruszyły zapisy do nowego programu międzykulturowego

OTWÓRZ SIĘ! ODWAŻ SIĘ!
OTWÓRZ SIĘ! ODWAŻ SIĘ! to hasło nowego programu podnoszenia kompetencji międzykulturowych dla pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej. W programie m.in. pokaz filmowy, spotkanie z filolożką i szkolenie z języka inkluzywnego. Pierwsze wydarzenie już 4 lutego - zapisy ruszyły. Do udziału w programie zaprasza Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Modernizm w Europie - Modernizm w Gdyni

Modernizm w Europie, modernizm w Gdyni

Zapraszamy do udziału w X międzynarodowej konferencji naukowej "Modernizm w Gdyni, modernizm w Europie", która odbędzie się  w dniach 18-20 września 2025 r. w Pomorskim Naukowym Parku Technologicznym w Gdyni. Organizatorem konferencji, jak w poprzednich latach, jest Miasto Gdynia wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej.

W tym roku tematem przewodnim będzie "Ochrona i konserwacja zabytkowych zespołów modernistycznych". 

Subskrybuj