Aktualności | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Zaproszenie na wyjątkowe spotkanie w Domotece

zaproszenie

Marka LEO serdecznie zaprasza media i architektów na wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się już za tydzień, 19 lipca (piątek) o godzinie 11:00 w Domotece.

Podczas tego inspirującego wydarzenia, będziecie mieli przyjemność gościć Annę Federowicz z pracowni Tremend oraz cenionego fotografa Bartka Barczyka. Wspólnie zagłębicie się w tematykę siły sztuki i storytellingu w kreowaniu wnętrz. To niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się, jak emocje i opowieści mogą przekształcić przestrzeń w prawdziwe dzieło sztuki.

Sukces studentek WA PG w międzynarodowym konkursie Kaira Looro!

zdjęcie

Gratulacje dla naszych studentek za zdobycie wyróżnienia w międzynarodowym konkursie architektonicznym Kaira Looro!

PAUPOLCZA9195

Projekt autorstwa Pauliny Czai, Amelii Domisch, Mai Cierpiałowskiej i Niny Borkowskiej.

Proponowane centrum macierzyńskie w Senegalu ma na celu stworzenie schronienia dla kobiet w ciąży, łącząc funkcjonalność z opiekuńczym otoczeniem. Wejście pełni rolę przestrzeni przejściowej między zewnętrzem a wnętrzem obiektu, z recepcją i miejscem do oczekiwania.

Forbidden

Potrzebujesz przynajmniej jedną z tych roli:

• cui_editor

Pożegnanie prof. Małgorzaty Dymnickiej

Od lewej prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens, dr hab. Małgorzata Dymnicka, Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, członek korespondent PAN, prof. dr hab. inż. arch. Lucyna Nyka, prof. dr hab. inż. arch. Jakub Szczepański

Po wielu latach pracy Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, członek korespondent PAN, Wydział Architektury oraz Katedra Urbanistyki i Planowania Regionalnego pożegnali panią profesor Małgorzatę Dymnicką.

Serdecznie dziękujemy Pani Profesor za jej wieloletnie zaangażowanie, wkład w rozwój naszej uczelni oraz wsparcie społeczności akademickiej. Jej praca, pasja i poświęcenie pozostawiły trwały ślad w historii Politechniki Gdańskiej.

Sukces zespołu z PG w międzynarodowym konkursie Arturbain.fr 2023/24

zdjęcie

Z radością informujemy, że zespół z Politechniki Gdańskiej, w składzie inż. arch. Justyna Wesołowska z Wydziału Architektury oraz inż. Michał Boczoń z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, prowadzony przez dr inż. arch. Izabelę Burdę z Wydziału Architektury, zdobył prestiżowe wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Arturbain.fr 2023/24.

Projektowe la Grande Finale i staże w ramach „Tygodnia z Mentorem”

zdjęcie grupowe

W ubiegłą środę, 19 czerwca 2024 roku, na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej podsumowano zajęcia z projektowania urbanistycznego realizowane na semestrze 4 anglojęzycznych studiów dziennych. Kontynuując ubiegłoroczną formułę, do udziału w publicznej prezentacji wyników studia „New Urban Living” zaproszono specjalistów z renomowanych biur projektowych – Edytę Skibę z warszawskiej pracowni BBKG Architekci oraz Macieja Mazura z międzynarodowej korporacji Axis Mason.