Aktualności | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Zaduszki miejskie PRZYSTANEK PO ZMROKU

artystyczna świeca zapalona w ciemnym pomieszczeniu i napis "zaduszki miejskie, przystanek po zmroku"

19 listopada miał miejsce wernisaż wystawy prac studenckich „Zaduszki miejskie. PRZYSTANEK PO ZMROKU”. Zadbano o wyjątkowy nastrój wydarzenia, w trakcie którego prezentowane prace mogły stanowić pretekst do szerszej refleksji o przestrzeni zadumy i przemijania. Wszystkie projekty wybrzmiały swoją podświetloną formą w wyreżyserowanym półmroku, a rozmowa z autorami i autorkami pozwoliła lepiej zrozumieć twórcze intencje.

Erasmus Days

Would you like to study for a few months in another country? Have you found an interesting training abroad? Well, but what about the pandemic and related restrictions? International Relations Office invites students and staff interested in mobility under the Erasmus+ program to participate in Erasmus Days (December 6-10).

Erasmus Days

Młoda kobieta z walizką przed halą przylotów na lotnisku w Gdańsku

Would you like to study for a few months in another country? Have you found an interesting training abroad? Well, but what about the pandemic and related restrictions? International Relations Office invites students and staff interested in mobility under the Erasmus+ program to participate in Erasmus Days (December 6-10).

Konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce miejskiej

Plakat z napisem "Konkurs o nagrodę Kongresu Ruchów Miejskich"

Zachęcamy nasze absolwentki i naszych absolwentów do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o tematyce miejskiej.

Nagrodą jest recenzowana publikacja elektroniczna w serii wydawniczej Kongresu Ruchów Miejskich. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: praca licencjacka/inżynierska oraz praca magisterska.
Na zgłoszenia czekamy do 10 grudnia 2021 roku. 

Szczegółowe informacje TUTAJ.

International VELUX Award dla studentów architektury

Napis International VELUX Award 2022 for students of architecture

Grupa VELUX zaprasza studentów architektury do wzięcia udziału w X edycji największego globalnego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, a jego celem jest zachęcenie studentów do zwracania szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu.
 

Tagi

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych

Plakat FOPA 2021, pośrodku 3 pionowe kafle z nazwami i terminami wydarzenia oraz zdjęciami wnętrza

Już 15 listopada wystartuje FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH FOPA 2021 (edycja jesienna), która jest wydarzeniem towarzyszącym OPEN EYES ECONOMY SUMMIT (VI edycja Międzynarodowego Kongresu Ekonomii i Wartości OEES).

Festiwal skierowany jest do architektów, projektantów, studentów architektury, ludzi zainteresowanych tematyką architektury. FOPA to świetna okazja do poznania najlepszych biur architektonicznych od kuchni, przyjrzenia się ich metodzie projektowej i badawczej oraz poznania najciekawszych architektów w ich środowisku pracy. 

Młodzi dla Fahrenheita

Towarzystwo Dom Uphagena zaprasza na konferencje popularno-naukową , doktorantek i doktorantów z trzech uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zaprezentują problematykę swoich badań. Konferencja odbędzie się 17 XI 2021, w rocznicę śmierci patrona Towarzystwa Johanna Uphagna zm. 17 XI 1802 r. W 2012 r. Towarzystwo zorganizowało konferencję „Młodzi badacze Janowi Uphagenowi”, tematyka wystąpień była związana zwłaszcza z historią Gdańska.

Subskrybuj