Aktualności | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

AIESEC Rekrutuje

grafika AIESEC do rekrutacji
Drogie Studentki, Drodzy Studenci macie ochotę na nowe wyzwania? Szukacie sposobu na rozwój swoich umiejętności i zdobycie doświadczenia w zarządzaniu projektami i ludźmi? A może marzycie o wyjeździe za granicę i zdobyciu międzynarodowych znajomości? Poniżej przekazujemy Wam informację od AIESEC

AIESEC - działa globalnie na rzecz rozwoju społecznego i kulturalnego, organizując międzynarodowe wymiany, warsztaty edukacyjne oraz rozwojowe współpracując z największymi firmami, takimi jak EY, Deloitte, KPMG, P&G, BGC, PWC, Kaufland i wieloma innym

Razem z nami:

Pierwsza Pomorska Noc Naukowców w Trójmieście

grafika pomorska noc naukowców hevelianum
Co to jest bateria bagdadzka i czy owoce mają napięcie? Jak wygląda krew pod mikroskopem i czy przy użyciu sinic można namalować obraz? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą naukowcy podczas pierwszej Pomorskiej Nocy Naukowców, która odbędzie się 29 września na terenie Trójmiasta.

Kilkadziesiąt wydarzeń, w tym pokazy naukowe, zwiedzanie laboratoriów, warsztaty i wykłady. Nie zabraknie wydarzeń interaktywnych oraz quizów i konkursów z nagrodami. W tę jedyną noc w roku naukowcy odejdą od swoich codziennych zajęć i prowadzonych badań, wyjdą do społeczeństwa, otworzą swoje miejsca pracy dla szerokiego grona odbiorców, aby pokazać, że nauka jest ciekawa, pasjonująca i przede wszystkim dostępna dla każdego.

Stypendium MEiN za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2023/2024

grafika, styl 3D
Od dnia 1 października do dnia 25 października 2023 r. rektorzy uczelni mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2023/2024.
Kto może otrzymać stypendium?

Stypendium ministra może otrzymać student wykazujący się:

Przed nami Dzień Młodego Naukowca na PG

dzien mlodego naukowca
Sesja Q&A z prof. Krzysztofem Wilde, rektorem PG, wykład popularnonaukowy Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot” na YouTube, a także speed dating w naukowym wydaniu – to atrakcje, jakie znalazły się w programie Dnia Młodego Naukowca, który odbędzie się 14 września na Politechnice Gdańskiej. Zapisy na wydarzenie właśnie się rozpoczęły.

Dzień Młodego Naukowca skierowany jest do doktorantów, pracowników, ale również studentów naszej uczelni. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 14 września w godzinach od 8:30 do 13:45 w budynku Hydromechaniki i stanowić będzie znakomitą okazję do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń, inicjowania i wzmacniania współpracy, a także wymiany informacji pomiędzy badaczami będącymi na początku, ale nie tylko, swojej kariery naukowej.

Twa druga edycja międzynarodowej szkoły letniej NLITED

 zdjęcie grupy uczestniczek i uczestników na schodach przed Gmachem Głównym PG
Szanowni Państwo, w dniach 26 sierpnia - 01 września 2023r. na Politechnice Gdańskiej trwa druga edycja szkoły letniej NLITED. 
Szkoła letnia NLITED

Została zorganizowana przy wsparciu Daylight Academy  jako już druga edycja tygodniowego intensywnego programu szkoleniowego koncentrującego się na oświetleniu dziennym w budynkach. W programie bierze udział 27 osób w tym studentki i studenci studiów magisterskich oraz doktoranci i doktorantki, a także specjalistki i specjaliści w dziedzinie światła dziennego z ponad 10 różnych krajów.

Zespół WA PG wysoko w Archichallange SARP

zespół wa pg na podium, od lewej prof. Hirsch, dr Borucka, prof. Janowicz, na środku na podium siedzi Pan Beger
Zespół Wydziału Architektury w składzie: dr inż. arch. Justyna Borucka, Pan Michał Beger, dr hab. inż. arch. Rafał Janowicz prof PG i dr hab. inż. arch. Robert Hirsch, wziął udział w trójmiejskim biegu architektów zorganizowanym przez SARP Oddział Wybrzeże.

Nasz zespół zajął V miejsce z czasem 28:40min.

Archichallange to impreza integracyjna dla architektek i architektów z pomorza zorganizowana przez SARP Oddział Wybrzeże.  Bieg odbył się w Parku Reagana na dystansie 3,77km. Poniżej prezentujemy wyniki zawodów:

Kurs przygotowawczy do egzaminu na uprawanienia budowlane

zdjęcie rzut na biuto na nim z lewej strony laptop, z prawej dłoń z długopisem oparta na stole, na środku kalkulator
Szanowni Państwo Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Gdańsku zaprasza na kurs przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane dla specjalności konstrukcyjnej, drogowej, mostowej, hydrotechnicznej i architektonicznej.

szczegóły kursu na stronie organizatorów

Kurs przygotowawczy do egzaminu na uprawnienia budowlane ma na celu poszerzenie wiedzy inżynierów budowlanych oraz architektów w zakresie obowiązujących przepisów prawnych. Tematyka kursu jest opracowana pod kątem wymogów stawianych na egzaminach na uprawnienia budowlane.

Terminy kursu w sesji jesiennej 2023 r.:

13, 14, 20, 21, 27, 28 października, 03, 04 listopada 2023 r.

Subskrybuj