Międzynarodowe warsztaty SOS Climate Waterfront - Gdańsk 2022 | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-07

Międzynarodowe warsztaty SOS Climate Waterfront - Gdańsk 2022

plakat wydarzenia SOS waterfront
W dniach od 8 października do 8 listopada 2022, na Wydziale Architektury PG odbędą się intensywne warsztaty w ramach międzynarodowego projektu SOS Climate Waterfront. Jest to interdyscyplinarny projekt, którego celem jest zbadanie nabrzeży w Europie, borykających się ze zmianami klimatycznymi. Projekt skupia różne dyscypliny w celu stworzenia nowych strategii na rzecz zrównoważonych rozwiązań, w zakresie infrastruktury i planowania urbanistycznego w Europie. 

Przedmiotem odbywających się warsztatów w Gdańsku, będzie wypracowanie rozwiązań dla wybranych lokalizacji w okolicach Martwej Wisły. Szczegółowe cztery lokalizacje to:

  1. Nowy Port – strefa waterfrontu
  2. Twierdza Wisłoujście - Szaniec Mewi 
  3. Centralny Plac Wodny
  4. okolice ulicy Litewskiej – strefa waterfrontu

Głównym celem warsztatów będzie wymiana pomysłów i przykładów najlepszych praktyk, a także przedstawienie przyszłościowych rozwiązań dla obszarów problemowych. Międzynarodowi eksperci, przedstawiciele władz miejskich, naukowcy oraz studenci będą pracowali razem, zdobywali nowe perspektywy, dyskutowali o nowych podejściach oraz tworzyli masterplany dla wybranych obszarów. Istotnym aspektem warsztatów jest ich międzynarodowy charakter, ponieważ wezmą w nich udział przedstawiciele z różnych krajów: Portugalii, Włoch, Holandii, Szwecji, Turcji oraz Polski. Odbywające się w Gdańsku wydarzenie, poprzedzały warsztaty i konferencje w innych miastach, biorących udział w projekcie: Lizbonie, Salonikach, Rzymie, Sztokholmie oraz Gdańsku, które przyniosły nowatorskie rozwiązania dla stref styku lądu i wody, uwzględniające zmiany klimatu oraz aspekty miasta odpornego. 

Organizatorzy: Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej, Miasto Gdańsk

Warsztaty w dniach od: 8 października 2022 do 8 listopada 2022

strona projektu

151 wyświetleń