Finałowa prezentacja "New Urban Living" i wykład Edyty Skiby | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-17

Finałowa prezentacja "New Urban Living" i wykład Edyty Skiby

Finałowa prezentacja "New Urban Living" i wykład Edyty Skiby

Serdecznie zapraszamy na ekscytujące wydarzenie na naszym Wydziale Architektury! 🌟

Już w najbliższą środę, 19 czerwca 2024, w sali 355 GG, w godzinach 11.30-15.00, odbędzie się finałowa prezentacja wyników studia projektowego zatytułowanego New Urban Living. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć prace naszych studentów 4 semestru studiów dziennych prowadzonych przez dr Gabrielę Rembarz i doktoranta Bahaa Bou Kalfouni.

O wydarzeniu

W XXI wieku idea życia w idealnym miejscu łączy potrzebę piękna i tożsamości miejsca z ekologią. Metropolie na całym świecie czekają na koncepcje, które wyeksponują walory krajobrazowe i nadadzą życiu na przedmieściach wysoką jakość, w tym efektywność energetyczną i neutralność klimatyczną. Temat New Urban Living został zaproponowany jako motyw łączący wiedzę o przeszłości, kojarzoną z ruchem Miast Ogrodów, działalnością Werkbundu i szkoły Bauhausu, z aktualnymi wiodącymi tendencjami urbanistycznymi sygnowanymi hasłami jak new urbanism, landscape urbanism, walkability & placemaking, aging-in-place, 8-80 communities czy 15minutes city.

Międzynarodowe projekty studenckie

Międzynarodowe zespoły studenckie podjęły wyzwanie, aby w programie małego założenia mieszkaniowego połączyć ekspresję piękna z technologiami SMART, aby nakarmić ludzi kreatywną energią. Powstało piętnaście unikalnych koncepcji umiejscowionych w kontekście czterech lokalizacji w dzielnicach Nowy Port i Wrzeszcz Dolny. Do finałowej prezentacji wybrane zostanie sześć projektów, które oceniać będą prowadzący studio nauczyciele akademiccy oraz zaproszeni specjaliści zewnętrzni, w tym arch. Maciej Mazur, szef międzynarodowej pracowni Axis Mason Gdańsk (www.axismason.com).

Gość specjalny

Gościem specjalnym naszego wielkiego finału będzie przedstawicielka sławnej warszawskiej pracowni BBGK Architekci, Pani arch. Edyta Skiba, która o godzinie 11.30 wygłosi prezentację na temat praktyki w projektowaniu założeń mieszkaniowych.

BBGK Architekci powstała z inicjatywy architektów Jana Brzozowskiego, Konrada Grabowieckiego i Wojciecha Koteckiego. Pracownia posiada ogromne doświadczenie w realizacji obiektów zabytkowych, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz projektów urbanistycznych. Ich projekt Muzeum Katyńskiego, oddany do użytku w 2015 roku, zdobył wiele nagród i znalazł się w gronie finalistów Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2017. W ich projektach dominuje wątek zmieniającej się roli przyszłości miast.

Dołącz do nas, aby zobaczyć, jak studenci łączą kreatywność z technologią, tworząc wizje przyszłościowych przestrzeni miejskich. Nie przegap tej okazji!