Praktyki w biurze architektonicznym AKON | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-11-03

Praktyki w biurze architektonicznym AKON

Ikona praktyki

Oferta praktyk semestralnych – Pracownia Projektowa AKON

Profil biura
Pracownia Projektowa AKON to biuro architektoniczne z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu budynków mieszkaniowych, usługowych i użyteczności publicznej. Realizujemy kompleksowy proces projektowy – od koncepcji i projektów budowlanych, przez projekty wykonawcze, po nadzór autorski i koordynację branżową.

Zakres zadań
Praktykant będzie uczestniczyć w:
– opracowywaniu dokumentacji projektowej,
– przygotowywaniu rysunków i wizualizacji,
– kompletowaniu materiałów do uzgodnień administracyjnych,
– współpracy przy tworzeniu licznych koncepcji urbanistyczno-architektonicznych oraz dokumentacji do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy,
– obserwacji całego procesu inwestycyjnego.
Pracujemy głównie w AutoCAD i pakiecie MS Office; korzystamy również z Revit (BIM) – jego znajomość nie jest wymagana, ale praktykant ma możliwość bliższego poznania tego oprogramowania i zasad pracy w technologii BIM.

Organizacja praktyk
Praktyki odbywają się stacjonarnie w siedzibie biura w Olsztynie pod opieką doświadczonych architektów.
Architekci w biurze pracują w godzinach 7:00–15:00 lub 8:00–16:00; możliwe jest elastyczne ustalenie harmonogramu (np. 8:00–17:00 z krótszym piątkiem) po uzgodnieniu z opiekunem praktyk.
Praktyki nie mogą odbywać się zdalnie.

Dalsza współpraca i wynagrodzenie
W trakcie praktyk oceniamy zaangażowanie i umiejętności uczestników.
Istnieje możliwość podjęcia dalszej współpracy po zakończeniu praktyk, a w przypadku szczególnie uzdolnionych i samodzielnych studentów rozważamy również wynagrodzenie już w trakcie praktyk – w formie dodatkowej umowy cywilnoprawnej, niezależnie od porozumienia z uczelnią.

Aktualna dostępność
Obecnie możemy przyjąć jednego praktykanta

1 wyświetlenie